Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Hokejová idylka je ohrozená

Našli sa takí aj onakí. Kým niektorí fanúšikovia Slovenska a Maďarska vedeli nájsť spoločnú reč, iní preniesli do športu aj nevraživosť. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 27. apr 2009 o 00:00

Hokejoví usporiadatelia v Klotene, ale aj polícia ostala počas úvodného dňa na šampionáte zaskočená. Neskoro a prekvapene reagovala na agresívne provokácie fanúšikov, zväčša maďarských.KLOTEN. Na hokejových majstrovtvách sa vo fanzónach dlhé roky stretávajú fanúšikovia všetkých zúčastnených krajín. Bez vymedzenia súperskej príslušnosti sa pred i po zápasom bavia Fíni s rivalmi Švédmi, Nemci so Švajčiarmi či Česi so Slovákmi. Svorne sa pilo pivo, spievali oslavné chorály, po veľkých súbojoch hokejistov na ľade sa potom navzájom až dojímavo utešovali.

Útočia futbaloví chuligáni

Piatok 24. apríla vtrhli do okolia klotenskej arény prvky futbalových ultras. Fanúšikovia Maďarska, nováčika A kategórie, sa očividne usilovali vniesť do hokeja móresy krajného pólu futbalovej nekultúry, ktorá si už dávnejšie vynútila precízne a sofistikované bezpečnostné systémy, aj medzinárodnú spoluprácu.

Vyplašili mladé dievča

Dôkazom, že na hokeji sa zišli aj skúsení futbaloví výtržníci, boli okrem hajlovania neznalé a oneskorené reakcie na samotné dianie na ľade. Okrem verbálnych urážok sa neštítili hrubo napadnúť vyplašenú skupinku v slovenských dresoch. Pri útoku nešetrili ani mladé dievča, ktoré sa dlho preberalo zo šoku a na hokej radšej ani nešlo. Na tribúnach v sektore nášho súpera svetlice poškodili aparatúru, úbohé správanie pokračovalo pri slovenskej hymne. Stopy výlevov ostali na zničených mikrofónoch i televíznych kamerách. Išlo iba o radikálnu časť. Slušná väčšina sa od týchto prejavov dištancovala, no prehlušila ju zloba menšiny.

Súvisiace články