Hokejová cesta Humenného do I. ligy trvala 80 rokov (IV)

Z pamätného zápasu so Sp. N. Vsou.
Z pamätného zápasu so Sp. N. Vsou. (Autor: archív)
Sportnet|17. sep 2015 o 00:00

Hokejisti Chemkostavu Humenné vyhrali základnú časť ročníka 1983/84 východnej skupiny majstrovstiev Východoslovenského kraja.

Hokejisti Chemkostavu Humenné vyhrali základnú časť ročníka 1983/84 východnej skupiny majstrovstiev Východoslovenského kraja (MK).

Spolu s nimi si postup do finálového turnaja vybojovali Vranovčania.

1. Humenné 20 17 2 1 242:39 36

2. Vranov n/T 20 17 1 2 157:56 35

Finálovú skupinu do štyroch doplnili najlepší zo západnej skupiny – Sp. N. Ves a Kežmarok. Favoritom bola Sp. N. Ves, ktorá rok predtým zostúpila zo SNHL, ale ostatní finalisti si rovnako brúsili zúbky na krajský titul majstra a právo účasti v kvalifikácii o postup do najvyššej slovenskej hokejovej súťaže (SNHL).

Titul po výhre nad Spišiakmi

Vyrovnanosť šancí potvrdilo už úvodné kolo. Humenné zdolalo Kežmarok 6:5, ale bolo to nesmierne ťažko vydreté víťazstvo. Prekvapením bolo, že Vranov n/T vyhral nad Spišiakmi 2:0.

V 2. kole si Humenčania veľmi ľahko poradili s Vranovom (7:4), keď už po I. tretine viedli 5:1, ale v Sp. N. Vsi im domáci naložili nakladačku 9:3 a bolo po príliš veľkom optimizme.

Domov»Sportnet na východe»Hokejová cesta Humenného do I. ligy trvala 80 rokov (IV)