Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hokejistov Prešova čakajú súperi rôzneho rangu

Sportnet|Publikované 29. nov 2012 o 23:00

S pribúdajúcimi zápasmi sa fanúšikovia čoraz viac presviedčajú o ich nevyspytateľnosti.

Hoci v uplynulom kole I. hokejovej ligy len v dvoch prípadoch hostitelia nevyužili výhodu vlastného ľadu, predsa s pribúdajúcimi zápasmi sa fanúšikovia čoraz viac presviedčajú o nevyspytateľnosti zápolení. Stačí pripomenúť ostatnú prehru vedúcej Senice v Detve.

PREŠOV. Medzi smutnými sa ocitli naposledy aj hráči HC Prešov 07, ktorí pred svojimi fanúšikmi zostali na štíte Bardejova. Domáci sa ťažko vyrovnávali s prehrou aj preto, že podľa nich nezodpovedala tomu, čo sa dialo v aréne.

„Každá prehra zanechá nejaké stopy a nedá sa okamžite vymazať z hlavy. Lenže treba sa z toho otriasť, poučiť sa a šliapať ďalej,“ poznamenal s odstupom niekoľkých hodín po tomto vystúpení Marek Náhlik.

Podľa neho ešte bude dosť možností na odčinenie neúspechu, lebo sezóna je ešte dlhá. Práve tento útočník vyrovnával v druhej tretine na 1:1, ale vtedy ešte netušil, že jeho radosť sa zmení napokon na bôľ.

„Nepovedal by som, že by nás hostia prevýšili a v závere zabrali, ale dali dosť náhodné góly. Pri dvoch ich pokusoch sa puk všelijako poodrážal a skončil, žiaľ, v našej bránke. Na to sa ale nemôžeme vyhovárať, kto má šťastie, tak ho má. Aj nám to tam tak mohlo ešte viackrát padnúť a body mohli zostať doma.“

Marek sa domnieval, že súper sa možno poučil z predošlej prehry a vyrukoval s inou a účinnejšou taktikou. Spočiatku vybehol na Prešovčanov, neskôr sa obraz hry zmenil, zavše to vyzeralo tak, že každú chvíľku iný chcel ťahať pílku.

„Podrazilo nás jedno oslabenie a potom taký „blbý“ pokus, ktorý sa skončil gólom,“ podotkol borec, ktorý proti Bardejovu zaknihoval svoj ôsmy zásah. Vraj ale nie je spokojný s touto bilanciou a uviedol, že je na čom stále pracovať.

Účastníci menia hernú tvár

Dohnať stratené body budú môžu Šarišania dnes v Považskej Bystrici a potom v nedeľu o 17. hod. doma s Liptovským Mikulášom.

Predošlé súboje s týmito rivalmi mali spoločného menovateľa – padlo v nich veľa gólov. Doma naši rozstrieľali Považanov 8:1, u Liptákov prehrali tesne po „divokom“ výsledku 7:8. V tomto štádiu súťaže nemožno ale nič predpokladať, lebo účastníci menia podchvíľou svoju tvár a sú menej čitateľní.

„Nikdy neviete, čo môžete od rivala čakať, ako sa vyburcuje a či nebude mať mimoriadny deň.“

Dá sa predpokladať, že pohľadnejší hokej by mal byť nedeľňajší, keďže P. Bystrica patrí na chvost tabuľky a spolieha sa skôr na deštrukciu než tvorivosť.

„Lepšie je, pokiaľ aj súper chce hrať a nie iba kaziť. V žiadnom prípade nesmieme nič ponechať na náhodu. Na postavenie v tabuľke treba zabudnúť, lebo korčule si vie každý obuť. Okrem toho mužstvá, čo sú dolu v pelotóne, nemajú také zviazané ruky a nastupujú bez zábran. Keď prekvapia, sú slávni, ak prehrajú, nič sa nedeje. O to to budeme mať dnes ťažšie, ale to nič nemení na našom zámer bodovať naplno a rovnako tiež v určite príťažlivejšom dueli s Liptákmi,“ vyjadril svoju predstavu Marek Náhlik.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.