Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hokejistky Popradu myslia na obhajobu titulu

Obhajkyne titulu. Hokejistky Popradu majú najvyššie ambície. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 23. aug 2016 o 16:42

Prvá hokejová liga žien by mala odštartovať 4. septembra

POPRAD.  Obhájiť titul je vždy ťažšie ako ho získať. Napriek tomu je jediným cieľom popradských hokejistiek zopakovať si majstrovské oslavy aj v novej sezóne.

Prvá hokejová liga žien by mala odštartovať 4. septembra. Mala by mať osem účastníkov, vrátane dvoch nováčikov.

Na ligovú mapu pribudli Košice, čím rozšírili zástupcov z východu na presnú polovicu.

Na slovenskú scénu vstupuje aj druhý zástupca z Poľska. Okrem Krynice uvidíme v našej lige aj neďaleký Nowy Targ.

Základná časť súťaže by sa mala hrať v dvoch skupinách. V jednej by mali byť Košice, Prešov, Spišská Nová Ves a Nowy Targ, v druhej Poprad, Krynica, Zvolen a Martin.

Preverili ich Poľky

„Letnú prípravu viedol môj kolega Bednár, ktorý s tým má skúsenosti. K dispozícii sme mali posilňovňu na zimnom štadióne v Poprade i kickboxerskú halu v hoteli Gerlach. Splnila svoj účel, nemohli ju ale absolvovať všetky hráčky. Máme to o to ťažšie, že máme dievčatá z viacerých miest. Na ľad sme šli prvýkrát 16. augusta,“ uviedol tréner ŽHK Poprad Milan Skokan.

Jeho zverenky odohrali dva prípravné zápasy s poľskou reprezentáciou.

„Boli to na moje prekvapenie veľmi dobré zápasy. V prvom sme vyhrali 2:1, v druhom sme prehrali 2:5. V tomto súboji sa prejavila kondičná stránka, keďže sa hralo hneď na druhý deň. Poľky boli dva týždne na sústredení a mali toho viac nakorčuľované. Mal sa hrať aj tretí duel, ten sa však kvôli zdravotným problémom súpera neuskutočnil,“ prezradil Skokan.

Budajová ostáva v Poprade

Popradské líšky pod vedením skúseného hokejového odborníka Milana Skokana nepomýšľajú na nič iné ako obhajobu majstrovského titulu.

„Káder sa nám mierne oslabil. Na vysoké školy odišli Obercianová a Voščeková a neviem ako to dopadne s Goreckou. Na druhej strane je potešujúce, že získavame mladé adeptky z Púchova a Žiliny, ktoré tu prichádzajú na stredné školy. Sú to šikovné dievčatá. Osobne ma teší, že u nás ostáva brankára Budajová. Káder by mal inak ostať pokope. Pokúsime sa o opätovné získanie titulu. Vieme, že získať ho je ďaleko ľahšie ako ho obhájiť,“ dodal Milan Skokan.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.