Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hokejisti zatiaľ bez straty bodu

Sportnet|Publikované 20. nov 2006 o 23:00

Michalovce V treťom kole druhej hokejovej ligy Východ Michalovce hladko zdolali Sabinov 9:1. Víťazstvo dosiahli so súperom, ktorý pre poruchy

chladiarenských zariadení na svojom štadióne absolvoval v sobotu v Michalovciach vôbec prvý zápas v tejto sezóne. Takmer polovicu gólov domáceho tímu (celkovo štyri) strelil s chuťou hrajúci Branislav Štefan. "Takúto streleckú úspešnosť mám v A-mužstve po prvýkrát. Výrazne mi k nej dopomohli aj spoluhráči Zalužický a Saxun, s ktorými sa mi výborne spolupracovalo. O výsledku sme rozhodli v druhej tretine, keď sme vsietili päť gólov a s hosťami sme sa doslova hrali. Bolo vidieť, že už odchádzajú aj kondične. V tejto časti hry sme sa dosť zlepšili, lebo sme vedeli, že prvá dvadsaťminútovka bola z našej strany otrasná. Súpera, ktorý hral prvý súboj v tomto ročníku, sme jednoducho podcenili. Mysleli sme si, že keď pricestoval len s dvoma päťkami, tak sa nám nič nemôže stať. Hlavne preto sme viedli len 2:1," vyjadril sa Branislav Štefan.

V poslednej tretine Michalovčania zaznamenali ešte dva presné zásahy a potom sa už len dohrávalo. Pred začiatkom poslednej dvadsaťminútovky si stanovili zaujímavý cieľ. Dohodli sa, že keď nedajú desať gólov, odbehnú päť kôl okolo zimného štadióna. Keďže vytúženej desiatky sa (kvôli spáleniu viacerých gólových príležitostí) nedočkali, behu sa napokon nevyhli...

HK Dukla má po troch kolách vynikajúcu bilanciu. Na konte má tri víťazstvá a iba štyri inkasované góly. "Treba ale objektívne priznať, že v úvodných kolách sme nastúpili proti relatívne ľahším súperom. Už o týždeň nás čaká zápas pravdy v Bardejove, ktorý je najvážnejším ašpirantom na zisk prvenstva v súťaži. Až na jeho ľade sa ukáže, aká je naša skutočná výkonnosť. Takisto duel s Breznom bude nesmierne ťažký. Nič to ale nemení na našich ambíciách. Chceme skončiť v prvej trojke, čo by, vzhľadom na kvalitu nášho kádra, nemuselo byť nereálne," uzavrel.