Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hokejisti z NHL si to rozdali v golfe

Sportnet|Publikované 10. aug 2008 o 22:00

Golfový areál Black Stork vo Veľkej Lomnici sa včera hemžil známymi osobnosťami. Najväčšiu pozornosť pútali bývalí, či súčasní hokejisti z NHL.

Golfový turnaj Charity Golf Cup 2008 je projekt hokejistov NHL a osobností pod záštitou Petra Bondru a na Slovensku sa konal po prvýkrát.

VEĽKÁ LOMNICA. Súťažilo sa v štvorčlenných družstvách vo flighte hracím systémom Texas Scramble s výberom drivu. Na zelených "greenoch" včera nechýbali Peter Bondra, Pavol Demitra, Ján Filc, Michal Handzuš, Marián Hossa, Milan Jurčina, Maroš Krajči, Karol Kučera, Milan Lasica, Richard Lintner, Ladislav Nagy, Andrej Meszároš, Miroslav Šatan, či Ľubomír Višňovský. Cieľom organizátorov je spojiť príjemnú golfovú hru na ihrisku s užitočnou pomocou pre tých, čo to potrebujú.

"Je mi cťou a zároveň potešením spojiť svoje meno s golfom a zrodením tejto charitatívnej akcie. Dlhé roky som podporoval svoju nadáciu v USA, väčšina vyzbieraných peňazí bola využívaná lokálne v Amerike. Podobne by som chcel pokračovať aj na Slovensku, aby sme svojou troškou pomohli deťom aj ľuďom na Slovensku, ktorí to potrebujú," prihovoril sa Peter Bondra viac ako 60 hráčom a pokračoval. "Golf je vznešená hra s hlbokými princípmi džentlmenstva a fair-play. Patrí k obľúbeným formám aktívneho voľného času mnohých slovenských hokejistov pôsobiacich v NHL, vrátane mňa. Aj preto som si dovolil pozvať mojich hokejových priateľov v letnom období do Vysokých Tatier, na nádherné greeny areálu vo Veľkej Lomnici."

Bondrovi doma išlo

Peťo na "svojom, domácom" ihrisku, ktoré dôverne pozná, opäť potvrdil svoje kvality a lopty po jeho úderoch lietali niekedy až s neuveriteľnou presnosťou. "Sme tím," poznamenal po jednom zo svojich presných zásahov P. Bondra. Snažili sa aj ostatní a hoci nie každému sa vždy darilo podľa jeho predstáv, všetci to brali s nadhľadom. Len v pozícii diváka bol tentoraz Zdeno Chára, ktorý si doliečuje zranené rameno. Naopak, hral už ďalší skvelý reprezentačný obranca Milan Jurčina, ktorý mal problémy s členkom. "Už som bol aj na ľade, prípravu som začal v Liptovskom Mikuláši. Noha stále pobolieva, ale postupne ju budem musieť stále viac zaťažovať," naznačil robustný bek.

Nadácia Mira Šatana

Výťažok z tohto charitatívneho podujatia bude venovaný vybraným zdravotne postihnutým občanom a detskému oddeleniu Popradskej nemocnice prostredníctvom Nadácie Mira Šatana a v mene Petra Bondru. Súčasťou podujatia bola aj dražba osobných vecí hokejistov (dres Zdena Cháru - Boston Bruins, Mariána Hossu zo zápasu ALL STARS, dres Petra Bondru z Washingtonu Capitals, hokejky s podpisom a venovaním Mira Šatana, Ľuba Višňovského aj Pavla Demitru, brankárska hokejka Petra Budaja, hokejka najlepšieho hokejistu SR 2008 Mariána Hossu s venovaním, puk s podpisom Alexandra Ovečkina - Washington Capitals a iné).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.