Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hokejisti stavajú na nových základoch

Sportnet|Publikované 6. aug 2008 o 22:00

Na ľade prešovského zimného štadióna sa začalo tohto roku korčuľovať už dvadsiateho júla. Na tamojšie pomery, rekordne zavčasu. To, čo avizovalo

nové vedenie a predseda predstavenstva novo vzniknutého hokejového klubu HC Prešov 07 René Pucher sa stalo skutočnosťou. Prešovčania hodlajú stavať tím na budúcu sezónu na nových základoch.

PREŠOV. V HC Prešov 07 vsádzajú hlavne na vlastných odchovancoch a tých, ktorí sa za roky minulé s prešovským hokejom už zrástli, hoci prišli z iných klubov. Prvoligové mužstvo vedie rovnocenná dvojica trénerov Peter Křemen Ján Vodila. Do tréningového procesu naskočili skúsení hokejisti, vracajúci sa zo zahraničných angažmán Jaroslav Ferjo, Jaroslav Majer, František Pulščák, ale aj nestarnúci Rudolf Fabuľa, či René Pucher.

Otáčali v samom závere

Po niekoľkodňových kontaktoch s ľadom odohral HC Prešov 07 prvý prípravný zápas na novú sezónu s Bardejovom. Prešovčania vyhrali nad tímom Igora Libu 3:2 (0:1, 1:0, 2:1). Výhru na svoju stranu strhli domáci až v poslednej dvojminútovke. Góly: 32. Cmorej, 58. Paulovský, 59. Lemešáni - 10. Baránok, 51. Bodnár. "Na oboch mužstvách bolo vidieť, že hrajú prvý prípravný zápas," konštatoval po zápase P. Křemen. "Pravdou ale je, že na ľade sme skôr začali pracovať my. Zvolili sme preto hru so štyrmi formáciami, kým Bardejov nasadzoval tri. Musím priznať, že hostia v úvode vyzerali herne lepšie ako naše mužstvo. Vzhľadom na to, že šlo o prvú zápasovú konfrontáciu, malo to celkom slušnú úroveň. Samozrejme, z pohľadu technických zručností tam bolo z našej strany dosť nedostatkov. Na druhej strane však teší, že aj za nepriaznivého stavu (Prešov prehrával 0:1 a 1:2) hrali do konca. Zase sa ukázalo, že zápas končí sirénou v šesťdesiatej minúte. Skóre sme otočili v samom závere. S kolegom J. Vodilom sme síce po prvej zápasovej previerke spokojní, ale obom je nám jasné, koľko roboty nás s mužstvom ešte čaká."

Mali ťažké nohy

P. Křemen pripustil, že až teraz sa ukazuje, akých hráčov majú s J. Vodilom k dispozícii, čo je treba s nimi aktuálne robiť. Hlavne na prechode z obrany do útoku. Ak bolo povedané, že prvý prípravný duel mal síce slušnú úroveň, tempo hry ale zodpovedalo začiatku sezóny. "Mali sme ťažké nohy, slabší pohyb. Najmä v úvode. V týchto dňoch ale trénujeme dvakrát i trikrát denne a to sa potom prejaví," vraví jeden z dvojice prešovských trénerov. "Ľahkosť korčuľovania, a vôbec, celkových herných činností, nie je ešte žiadúca. Záver duelu s Bardejovom ale naznačil, že postupne aj v tomto smere by sme mali napredovať. Vôbec sme nekládli dôraz na výsledok stretnutia. Veríme ale, že s narastajúcim počtom tréningových jednotiek i prípravných duelov, sa dostaneme do svojich koľají a herne budeme vyzerať lepšie ako na prvý raz."

So skúsenými i mladými

Prešovskí hokejisti nastúpili v zložení: Gubík, Ferjo Pulščák, Giba, Bogdaň, D. Pendrák, Fabuľa, Čikovský, Bajzát, Koma Cmorej, Majer, R. Pucher Paulovský, Chovan, Gönczi Lemešáni, Suja, Drevenák Fridrich, Goffa, Zagyi. "V zložení jednotlivých formácii v priebehu prípravy určite ešte dôjde," tvrdí P. Křemen. "Na prvý raz sa nám pozdával najmä výkon tretej útočnej formácie, zloženej zo šikovných mladých hokejistov. V bardejovskej obrane predovšetkým oni narobili často poriadny vietor. Konkurencia v mužstve je zatiaľ slušná. V príprave nasadzujeme štyri formácie, ale v majstrovskej súťaži budeme určite hrať len s tromi. Teraz je teda priestor na spoznávanie nám menej známych hráčov. Postupne sa ale základná kostra na ligu vykryštalizuje." Do mužstva HC Prešov 07 pribudol tesne pred zápasom s Bardejovom Drevenák zo Žiliny, v najbližších dňoch sa má rozhodnúť o možnom príchode Košičana Kövera. "Obaja sú útočníci, no nám je treba riešiť aspoň dvoch obrancov. Máme starších i mladších "bekov", chýbajú nám ale hráči strednej generácie. To by sme radi vyriešiť," dodal ešte P. ˇKremen.

Druhý prípravný zápas odohrá HC Prešov 07 opäť na domácom ľade. Zajtra od 17.hodiny bude jeho súperom mužstvo Spišskej Novej Vsi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.