Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hokejisti Slovana Gelnica začínajú v sobotu hokejovú sezónu s prázdnou kasou, ale s Jarom Draganom v bráne

Sportnet|Publikované 5. nov 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves Postavenie dvoch seniorských mužstiev v regióne Spiš je veľmi zaujímavé. Spišiaci hrajú najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž,

Gelničania sú stálym účastníkom najnižšej hokejovej súťaže II. ligy skupina Východ. Hokej v Gelnici má však svoju tradíciu a majstrovské zápasy seniorov sú najväčšou športovou atrakciou počas zimy v Hnileckej doline.

O tom, čo sa varí v gelnickej hokejovej kuchyni pred prvým majstrovským zápasom, sme sa zhovárali s prezidentom HK Slovan Gelnica Mariánom Znakom (na snímke).

"Začíname s veľkým odhodlaním, ale máme málo nakorčuľovaných hodín, pretože sme mali problém s ľadovou plochou. Taktiež začíname s prázdnou kasou.

V krajine majstrov sveta začínate s prázdnou kasou???

"Veľké sľuby, ktoré boli zo zväzu o tom, že budú myslieť na vidiecke kluby, boli len sľubmi. Nedostali sme ani korunu zo zväzu a vyzerá to tak, že ani nedostaneme.

Aké je zloženie kádra?

"Pokračujeme v trende dať priestor vlastným odchovancom. Celú kostru mužstva tvoria naši dorastenci a juniori, ktorí už teraz dozreli do dospelého veku. Ďalej pokračuje hokejový matador 46 ročný Peter Petríčko a jeden mladý chlapec z Košíc.

Podľa správy agentúry JPP v bráne by sa mal opäť po minulosezónnej odmlke objaviť bývalý reprezentant Slovenska Jaroslav Dragan, čo je na tom pravdy?

"Malo to byť až prekvapenie na sobotu, ale všetko je na dobrej ceste. Jaro Dragan v sobotu nastúpi v gelnickom drese. Oslovil nás on sám, žeby si chcel ešte zachytať. Pred dvomi rokmi, keď u nás pôsobil sa mu to veľmi páčilo a bol veľmi spokojný. Rovnako aj my sme boli s jeho výkonmi spokojný. Chceme využiť jeho prítomnosť v klube, aby nám urobil zopár brankárskych tréningov.

Čo by ste odkázali fanúšikom gelnického hokeja?

"Všetkým pozývam na zimný štadión Petra Bindasa a verím, že divácka podpora, ktorá je v Gelnici známa, aby bola aj v tejto sezóne. Naši chlapci odovzdajú na ľade všetko, čo sa naučili na tomto štadióne.

Sobotňajší zápas Slovana Gelnica proti Humennému začína o 17.30 hod.

Výsledky, II. hokejová liga, muži - 1. kolo: Liptovský Mikuláš B - Bardejov 6:3 (2:1, 2:2, 2:0), Bartánus 2, Koniar, Tarageľ, Antoška, Plch - Jenčo, Dvorský, Imre. Humenné - Brezno 1:3 (1:0, 0:0, 0:3), Fridrich - Sásik, Fábry a Michal.

Gelnica mala voľno, pretože Zvolen C zo súťaže odstúpil.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.