Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hokejisti sa zhodli: V Tatrách bude zábava

Do Popradu prileteli. Zľava: Kopecký, Radivojevič, Gáborík. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 1. júl 2013 o 22:00

Vo výbornej nálade sa schádzali slovenskí hokejisti na štvordňovú spoločnú akciu Olympijské hokejové leto 2013.

Hlavnou ideou podujatia vo Vysokých Tatrách je stmeliť kolektív pred sezónou 2013/2014, ktorej vrcholom okrem májových MS v Bielorusku bude februárový turnaj na ZOH 2014 v ruskom letovisku Soči.

VYSOKÉ TATRY. Celkovo do Horného Smokovca pricestovalo 27 hokejistov. Chýba brankár Peter Budaj, s ktorým sa realizačnému tímu hokejového výberu SR nepodarilo spojiť.

Ako prví sa v hoteli Grand Bellevue objavili obrancovia Tomáš Starosta a René Vydarený, po nich dvojica útočníkov Michel Miklík a Roman Kukumberg.

Medzi poslednými prišli mladíci Tomáš Jurčo s Martinom Marinčinom, ktorých cestou z Košíc trochu zdržala hustá cestná premávka.

Posledná do Vysokých Tatier pricestovala trojica Trenčanov Marián Gáborík, Tomáš Kopecký a Branko Radivojevič, ktorí si na presun do Popradu vybrali lietadlo.

Akciu pripravil Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) v spolupráci so Slovenským olympijským výborom (SOV), určená je pre širší výber reprezentantov.

Z 36 pozvaných hokejistov na Olympijské hokejové leto do tímu Vysokých Tatier sa už skôr ospravedlnili viacerí adepti na štart v Soči.

Brankár Jaroslav Halák strávi celé leto v zámorí a bude sa tam pripravovať na olympijskú sezónu. Mladíci Marko Daňo a Marek Hrivík absolvujú práve v tomto čase kempy zámorských tímov New Jersey Devils, resp. New York Rangers.

Miroslav Šatan je s rodinou v USA a vráti sa až v polovici júla, tiež Tomáš Záborský je v termíne konania kempu v zahraničí.

Zo zdravotných dôvodov sa ospravedlnil Ľubomír Višňovský, ktorý ako dôvod svojej absencie uviedol, že nedávno mu „vyskočili“ tri platničky a musí chodiť ku fyzioterapeutovi.

Tatar si v tenise trúfa

Počas Olympijského hokejového leta 2013 je v lokalite slovenských veľhôr pre hokejistov pripravený bohatý program.

Všetci hokejisti sa zhodli v tom, že to bude hlavne o zábave. „S niektorými chalanmi sa ešte nepoznám, preto je príjemné absolvovať takúto akciu. Som zvedavý na 'Lomničák', na ktorom som ešte nebol. Môže to byť zaujímavé,“ priznal útočník Marián Gáborík.

Brankár Rastislav Staňa si po dlhšom čase dosýta vyskúša tenis aj futbal. „Niekedy som hrával tenis, no teraz už naň nemám toľko času. Futbal si tiež rád zakopem, ale na veľkej ploche som už nebol niekoľko rokov. Zábava je motto tohto zrazu - nejdeme trénovať, ale trochu viac sa spoznať,“ povedal najlepší gólman SR v sezóne 2012/2013.

V Hornom Smokovci nechýbala ani dvojica mladých útočníkov Tomáš Tatar a Richard Pánik. Obaja ešte v júni bojovali o cenný Calderov pohár za celkový triumf v play-off zámorskej AHL.

„Skoro celý rok som bol za morom a na chlapcov som sa veľmi tešil, pretože som ich nevidel veľmi dlho,“ priznal Tatar po príchode do Vysokých Tatier a naznačil aj svoju preferenciu v programe štvordňovej akcie.

„Netrpezlivo čakám na tenisový turnaj. Tenis ma vždy bavil. Uvidím, koho mi prisúdi žreb. A budem sa snažiť vyhrať.“

Richard Pánik sa okrem tenisového turnaja teší aj na výlet na Lomnický štít. „Už som tam hore bol, ale veľmi dávno. Mám na Lomnický štít príjemné spomienky. Teším sa na celú akciu, pretože niektorých chalanov ani nepoznám,“ povedal člen organizácie zámorského klubu Tampa Bay Lightning.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.