Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hokejisti Prešova znovu nezvládli nájazdy

Ladislav Hopkovič. Aj on si myslí, že druhý gól hostí nemal platiť. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 21. jan 2013 o 23:00

Prešovskí prvoligoví hokejisti sa dobre rozbehli v uplynulom týždni, ale už horší bol finiš.

Prešovskí prvoligoví hokejisti sa dobre rozbehli v uplynulom týždni, ale už horší bol finiš. Po úspechu na ľade v Spišskej Novej Vsi si kolektív HC 07 veril, že doma zlomí aj odpor Detvy, ktorá sa „bije“ o účasť v play–off. Lenže Stredoslováci to v tomto ročníku proti východniarom vedia. Už tretí raz ich zdolali vo vzájomných zápasoch, z tohto druhý raz po samostatných nájazdoch. Tomu sa povie smola pre Šarišanov.

PREŠOV. Táto skutočnosť bije do očí o to viac, že proti tomuto rivalovi druhýkrát na vlastnom štadióne zlyhali naši až v poslednej fáze zápasu, ktorú umožňuje reglement súťaže.

Prešovčania vedeli, že Detva sa posilnila o niektorých extraligistov, ale neprikladali tomu veľký význam. Boli odhodlaní nadviazať na plný bodový zisk zo Spiša.

Chybička sa však do ich „prepočtov“ vkradla a bolo z toho sklamanie. „Mrzí nás, že sme nezvládli tento súboj a to i preto, že sme prišli o štvrtú priečku. Dokonca v prípade víťazstva sme sa ešte viac mohli dotiahnuť k tretiemu stupienku,“ komentoval rozčarovanie kolektívu Ladislav Hopkovič.

Na margo sily rivala poznamenal, že hoci sa v jeho radoch objavili aj hráči z najvyššej súťaže, predsa to bol súper, ktorý sa dal položiť na lopatky.

„Akurát brankár Škrečko nám robil problémy, nevedeli sme si s ním poradiť, bol jazýčkom na váhach. Niekoľkokrát hostí podržal.“

Zápas sa dobre vyvíjal pre hostiteľov, ktorí v druhej tretine získali dvojgólový náskok. Záverečné dejstvo ale dopadlo zase lepšie pre hostí, hoci vyrovnali na 2:2 naozaj po problematickej situácii, keď natlačili domáceho brankára Kmeťa (Fedor sa zranil proti dvadsiatke) do jeho svätyne a vzápätí skórovali.

„Podľa nás tento gól nemal platiť, lenže čo už, rozhodca ho uznal. Rozhodilo nás to, zabrnkalo na nervy, hoci sme mali i potom presilovku a šance, ale v riadnom hracom čase ani v predĺžení sme nestrhli víťazstvo na svoju stranu. Samostatné nájazdy sú už vabank.“

Sypali si popol na hlavu

Hopkovič priznal, že pri prehre zaúradovalo viac skutočností. „Možno sme to trošku podcenili, možno sa viac vrhli na obranu a niektoré situácie sme nezvládli najlepšie.“

Tiež pri presilovkách, keď vylúčených mal jednoznačne viac súper, si Prešovčania sypali popol na hlavu. Lenže nielen vtedy narážali na dobre organizovaných Detvanov, ktorí mali kvalitnú defenzívu už v strednom pásme, kadiaľ domáci ťažko prechádzali.

Domáci zvládli akurát raz výhodu početnej prevahy, keď pri presilovke 5:3 trafil presne Hopkovič, jeden z najproduktívnejších obrancov HC 07.

„Puk sa odrazil po predošlej strele ku mne, bol som v správnej chvíli na správnom mieste a zasunul som to tam.“

Treba sa poučiť z prehry a myslieť dopredu. Dnes Prešovčania hrajú v Trnave. Naposledy v jej prostredí prehrali tiež po samostatných nájazdoch.

„Vieme, že domáci si budú chcieť udržať postavenie zaručujúce účasť vo vyraďovačke. Preto očakávame tuhý boj, lenže aj my máme čo odčiniť, takže pôjde o to, kto z koho a radi by sme sa vrátili znovu na štvrtú priečku,“ vyslovil názor Ladislav Hopkovič.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.