Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Hokejisti Prešova sú pred bránami prvej štvorky

Čisté konto. Brankára vždy poteší, pokiaľ neinkasuje. Podarilo sa to Fedorovi v ostatnom prvoligovom zápase. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 18. dec 2012 o 00:00

Štvrté víťazstvo v rade poriadne zosilnilo klopanie prvoligových hokejistov Prešova na dvere prvej štvorky.

Uplynulý piatok kolektív HC 07 rozdrvil Topoľčany 7:0 a možno mnohí priaznivci si položili otázku: Ako je možné, že v prvom vzájomnom zápase sezóny, tiež na domácom ľade, sa z úspechu tešili „žochári“? Hostia síce tiež ašpirujú na účasť v play off, ale tentoraz nemali ani najmenší nárok na zdramatizovanie merania síl.

PREŠOV. Už v polovici zápasu bolo vymaľované, ďalší priebeh zápolenia si už potom víťaz s prehľadom ukontroloval.

Priebeh duelu priniesol niekoľko zaujímavostí. Napríklad v tom, že na strane hostiteľov boli až traja dvojgóloví hráči – Segľa, Gavač a Kivader.

Navyše hostia mali výhodu presilovky 5:3, ako aj päťminútovú hru v početnej prevahe (Prešovčania pykali za pichanie Hajduka), ale nielenže z toho nič nevyťažili, ale v druhom prípade aj inkasovali.

Naopak, gólman Fedor si udržal čisté konto. „S pribúdajúcimi zásahmi sa nám hralo čoraz lepšie a súpera sme čím ďalej, tým viac drvili,“ komentoval dianie Stanislav Gavač, ktorému sa po prvý raz v tomto ročníku podarilo v jednom zápase dva razy poslať puk za chrbát súperovho brankára.

Aj on prispel k tomu, že hostia menili ochrancu svätyne (Belianskeho nahradil Halo). „Boli sme radi, že nám to tam padalo a nemuseli sme sa obávať o výsledok. V porovnaní s tým duelom, v ktorom sme s Topoľčancami pred vlastnými fanúšikmi prehrali, sme sa vyhli chybám, za ktoré sme pykali. Navyše vtedy to bol začiatok sezóny, ešte sme sa len dostávali do tempa. Teraz je to už iné.“

Hostitelia si vytvorili dobrý odrazový mostík už v úvodnej dvadsaťminútovke a v druhej časti definitívne rivala zlomili. „Nazdávam sa, že hosťami otriaslo veľmi to, keď inkasovali pri ich presilovke.“

Ponáhľať sa pomaly

S pribúdajúcimi víťazstvami prichádza na hokejky väčšia pohoda a Prešovčania by o ňu neradi prišli pred sviatkami.

Zdá sa, že mužstvo si stále viac verí, hráči majú z hokeja radosť, dobrý pocit. Vidno to aj na tom, že v ostatných súbojoch si dávajú pozor na hru v oslabení, keď neumožňujú rivalom presadiť sa.

„Snažíme sa vyvarovať faulov, ale pokiaľ sa vyskytnú, tak to chceme čo najlepšie ubrániť. To, že sme tentoraz dokonca skórovali v oslabení, bolo veľmi dôležité, s hosťami táto skutočnosť poriadne zamávala,“ pripomenul útočník HC 07.

Dnes sa tím vedený trénerom Jánom Faithom predstaví v Trebišove, s ktorým má dosiaľ stopercentne úspešnú bilanciu. Zemplínčania sú síce poslední v pelotóne, ale tým viac môže byť tento súboj zradný.

„Papierovo slabší sa dokážu neraz vytiahnuť proti favoritom, preto neradno žiadnu maličkosť podceniť. Musíme si dať pozor, aby sa neopakovali súboje, keď nás podobní súperi potrápili. Ideme od zápasu k zápasu a, pravdaže, vieme, že nám prichodí dohnať bodovú stratu z predošlého obdobia, keď sa vyskytli herné výkyvy. Pravdaže, účasť v najlepšom kvartete je lákavá, ale treba sa ponáhľať pomaly a maximálne sa koncentrovať na každý nastávajúci zápas,“ dodal Stanislav Gavač.


Súvisiace články