Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Hokejisti Prešova mali výborný týždeň

Presadil sa. Wesselényi (vľavo) dal Trebišovu dva góly. (Autor: elev)
Sportnet|Publikované 19. nov 2012 o 23:00

Uplynulý týždeň dopadol pre hokejistov HC Prešov 07 mimoriadne úspešne. V troch meraniach síl na prvoligovom ľade ani raz nezaváhali.

Po hladkom víťazstve doma nad Michalovcami tréner Ján Faith naznačil pred víkendovými vystúpeniami, že by tento úlovok zverencov mohol nakopnúť k ďalším bodom a zlepšeniu si postavenia v pelotóne. Tak sa i stalo.

PREŠOV. Najprv v piatok v Topoľčanoch a potom aj v nedeľu znovu na vlastnom ľade Šarišania umocnili svoju víťaznú fazónu. A kouč si pochvaľoval aj to, že miestami výkon mal grády a prvky príťažlivosti.

U „žochárov“ sa im podarilo odčiniť predošlú domácu porážku s týmto súperom a dominovali tesne 2:1. V streľbe boli však jednoznačne aktívnejší, najmä v prvej časti zápasu, hoci sa gólovo nepresadili.

O výsledku rozhodli v druhej dvadsaťminútovke, keď zaznamenali dva zásahy. Hoci domáci potom v záverečnom dejstve urobili maximum pre to, aby zmazali manko, rozbehnutí hostia sa už vykoľajiť nedali, hoci to bolo napínavé.

„V tejto časti sme sa i trochu obávali o výsledok a nepočínali sme si tak presvedčivo ako v úvodných minútach, čo bolo i pochopiteľné vzhľadom na tesný náskok. Bolo však dobré, že sme neinkasovali ani raz v hre v početnom oslabení a nedali sme tak súperovi šancu, aby sa spamätal,“ komentoval J. Faith.

Proti Trebišovu (7:1) to jeho hráčom znovu gólovo sypalo. Bol to dôsledok častých pokusov na brankára Gašparoviča.

Paradoxne v druhej časti ho Prešovčania zasypali 21 pukmi, čo bolo najviac zo všetkých tretín, ale ani jedna strela nerozvlnila sieťku. Naopak, hostia v tejto pasáži dosiahli čestný úspech.

„Hoci sme v tejto tretine neskórovali, predsa divák musel byť spokojný a verím, že ak budú hráči takto pokračovať, prilákajú na štadión ešte viac fanúšikov. Želáme si, aby sme zlepšili úspešnosť zakončenia a nasúkali ešte viac gólov. “

Zabral prvý útok

Napriek pozitívnym ohlasom predsa je jasné, že Prešovčania nesmú poľaviť v trende predvádzania atraktívneho a efektívneho hokeja.

Zároveň vedia, že dôležité je držať sa taktickej línie a byť trpezlivým v každom okamihu zápasu bez ohľadu na priebežný stav.

„Proti Zemplínčanom sme hladko zvládli prvú tretinu a v druhej už každý skôr myslel len na ofenzívu a strieľanie ďalších gólov. Preto sa zavše hráči zabudli vracať dozadu. Aj za stavu 5:0 prichodí byť pozorným, aby sme súperovi neponúkli možnosť na uchytenie sa či prípadné zdramatizovanie duelu.“

Faith pri otázke, ako je spokojný s výkonmi jednotlivcov, na ktorých sa on i kolektív najviac spolieha, odpovedal: „V nedeľu prvá lajna zabrala, v úvode dala drvivú väčšinu gólov a to sa od týchto hokejistov i očakáva, hoci nie vždy je sviatok a takto im to nesype. Aj títo hráči sa však postupne stotožňujú s predstavami a zvykajú si na to, čo chceme hrať.“

Nuž, dnes sa uvidí , ako „vážne“ sú Prešovčania naštartovaní, keďže v rámci 21. kola o 18. hod. sa predstavia na ľade vedúcej Senice.

Jej postavenie nie je náhodné a za všetko hovorí hlavne to, ako výrazne odskočila od ostatných účastníkov súťaže.

„Má kvalitný káder, lenže my nemáme čo stratiť. Naopak, môžeme tam iba získať,“ dodal kormidelník Prešova. Nuž, bodaj by sa domov naši vracali nielen s bodmi, ale i značne posilneným sebavedomím.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.