Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Hokejisti Prešova hrajú dvakrát doma

Sportnet|Publikované 24. sep 2012 o 22:00

Dva zápasy v rade na domácom ľade odohrajú prvoligoví hokejisti HC Prešov 07. Dnes zavíta do Ice arény Liptovský Mikuláš, v piatok Spišská Nová Ves.

PREŠOV. Po dvoch kolách a dvoch výhrach, doma s Bardejovom 5:4 a v Považskej Bystrici, figuruje mužstvo HC Prešov 07 na treťom mieste aktuálnej tabuľky prvej hokejovej ligy mužov.

„Treba nám ostať pri zemi,“ prízvukuje prešovský tréner Jozef Čontofalský.

„Naostatok na Považí sme zápas rozbehli ozaj dobre. V prvej časti dali tri góly, no potom prišlo zo strany hráčov pre mňa nepochopiteľné uspokojenie. Viaceré vypracované šance realizovali už benevolentne. Inak je ťažké vysvetliť situáciu, keď puk nedokázali dostať do opustenej brány. Zápas sme napokon vyhrali, ale pred vlastným publikom k bodom musíme pridať aj väčšiu hernú kvalitu. V opačnom prípade len ťažko prilákame do hľadiska viac divákov.“

Zaujímaví a kvalitní súperi

Dnes hrá HC Prešov 07 doma s Liptovským Mikulášom a v piatok so Spišskou Novou Vsou. Obidva zápasy majú stanovený začiatok o 17. hodine.

„Práve tieto zápasy sú príležitosťou predviesť, ako sa dajú prilákať do Ice arény ďalší fanúšikovia hokeja,“ mienil tréner prešovských prvoligistov. „Zaujímaví a navyše kvalitní súperi,“ charakterizoval J. Čontofalský.

„S takými je väčšia možnosť pre hráčov ukázať sa v čo najlepšom svetle. Osobne som presvedčený, že naše mužstvo ukáže, prečo dva predošlé zápasy vyhralo. A ako som už naznačil, z hernej kvality pridá ešte čosi navyše.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.