Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hokejisti poskočili do prvej štvorky

Sportnet|Publikované 21. jan 2009 o 23:00

Útok prešovských hokejistov na miestenku v prvej štvorke sa podaril. Prešovčania v derby s Trebišovčanmi síce rátali s výhrou v riadnom čase, no aj

dvojbodový zápis po výhre, o ktorej sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch, ich do želanej spoločnosti napokon vyniesol.

PREŠOV. Po 38. kolách prvej hokejovej ligy je HC Prešov 07 štvrtý o bod pred Dolným Kubínom a tromi pred Trebišovom. Mužstvo trénerského tandemu Peter Křemen - Igor Liba sa v dôležitom zápase ujalo vedenia Zavackého gólom už v druhej minúte. Hostia však v ďalšom priebehu skóre otočili. Domáci ho znovu vyrovnali až sedem minút pred koncom Köverom. Predĺženie nič nevyriešilo. Až úspešný nájazd Vladislava Baláža, navrátilca z angažmánu v Poľsku, zariadil výhru Prešovčanov.

Dramatické vyvrcholenie

Šarišsko-zemplínske derby malo teda dramatické vyvrcholenie. Avšak aj samotný priebeh súboja držal divákov v napätí. HC Prešov 07 si vypracoval množstvo šancí. Veľké z nich bolo z kategórie tzv. vyložených. Lenže prešovskí strelci sa po vydarenom vstupe akosi zasekli. Keďže príležitosti si vypracoval aj hosťujúci tím, bolo sa na čo pozerať. "Čakal som, že to bude náročný a nervózny zápas. Hlavne preto, že už sa schyľuje k záveru základnej časti súťaže," tvrdil po skončení východniarskeho derby jeden z najskúsenejších prešovských hokejistov, hrajúci prezident klubu René Pucher. "Nervozita bola aj na našich hokejkách. Navyše, šlo o zápas, ktorý mal prehovoriť do poradia tesne pod špicou tabuľky. Sila súčasnej prešovskej hokejovej partie je aj v jeho bojovej morálke. Množstvo zápasov sme rozhodli v záveroch. Aj ten s Trebišovom." Rozhodnuté mohlo byť však už predtým... "Iste, narážate na tie zahodené šance," reagoval na nadhodené R. Pucher. "Psychika ozaj úradovala. Hralo sa nám ťažko, puky nám v rozhodujúcich okamihoch často odskakovali. Klobúk však dole pred naším tímom, že ho s takým obrovským zanietením zvládlo."

Cieľom je stále postup

Prešovčania začali so štyrmi kompletnými formáciami. Dohrávali s tromi. "Je celkom prirodzené, že pri takomto vývoji zápasu siahnu tréneri ku korekciám. Aj P. Křemen s asistentom I. Libom stiahli z ľadu tých, ktorým to už nešlo. Ide o bežnú prax, na ktorú si pri mužstve, disponujúcom širším kádrom, bude potrebné zvykať. Nik z dotknutých hráčov sa však pritom nesmie urážať. Aj v takýchto chvíľach by sa mala ukázať morálna sila tohto tímu," mieni hrajúci hokejový prezident. "Po výhre nad Trebišovom sme poskočili na štvrtú priečku. Pred nami je však ešte šesť ďalších, nemenej ťažkých zápasov, ako ten ostatný s Trebišovom," upozorňuje R. Pucher. "Naším cieľom je postúpiť do prvej štvorky po základnej časti. Máme to síce dosť dobre rozohrané, ale ukolísať sa tým rozhodne nesmieme. Aj zvyšný poltucet zápasov musíme poctivo odmakať. Verím, že potom sa dostavia aj výsledky. Zvlášť, keď sa nám začne viac dariť v koncovke. Dúfam, že povedané potvrdíme už v zajtrajšom zápase, tentoraz v šarišskom derby s Bardejovom."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.