Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Hokejisti Popradu utŕžili v Žiline debakel

Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|Publikované 30. sep 2016 o 20:45

Stačil by jeden gól a domov by si ich viezli rovných desať.

ŽILINA, POPRAD. Domáci, čakajúci už 14 zápasov na výhru nad Popradom, začali svižne a hostí od úvodu pritlačili pred Fernstr”ma. Ten inkasoval už v 121. sekunde, keď ho prekonal spomedzi kruhov Holovič.

Vlci boli pri chuti a v 7. min. dostali po tvrdom a krvavom zákroku Cuttinga na Gmittera, po ktorom putoval hosťujúci zadák pod sprchy, výhodu päťminútovej presilovky.

Rozbiehali sa v nej síce pomalšie, ale potom prišli v 10. min. v rozpätí 32 sekúnd góly Konečného a Drábeka a hostia si vzali oddychový čas. Kamzíkov upokojil gól v 12. min., ktorý strelil od modrej Kurali a postupne sa osmelili.

Pribrzdilo ich však ďalšie ich vylúčenie, ktoré síce vlci nepotrestali, ale chvíľu po ňom sa presadil mladý Ondruš a bolo 4:1. Z gólovo úrodnej tretiny to však nebolo všetko. Konečný 50 sekúnd pred koncom zvýšil na 5:1, aby ešte o 18 sekúnd Lapšanský znížil.

Vymenili brankára

Od druhej tretiny sa do brány kamzíkov postavil Pajpach, no vydržal bez inkasovaného gólu len päť minút, kým ho neprekonal Konečný, ktorý tak zavŕšil svoj hetrik.

Vlci sa bavili hokejom a užívali si dostatočný priestor na ľade, a keď v 29. min. pridal ich siedmy presný zásah Matis, nebolo o výhre Žiliny najmenších pochýb. 

Kamzíci nevystrčili rožky ani v presilovke v 35. min., a proti Tomekovej lapačke neuspel v 38. min. ani Paločko.

Domácich tak do kabín vyprevádzal skandovaný potlesk.

Desiatku nestihli

Vlci aj v tretej tretine potešili riedko zaplnené hľadisko Tipsport arény gólom, keď na 8:2 zvýšil v 45. min. Švihálek.

Domáci sa snažili o dosiahnutie desať gólovej hranice, ale Pajpach bol proti, na druhej strane sa v 50. min. nepresadil proti Tomekovi Bondra.

V 54. min. však zvýšil po dorážke na 9:2 svojím prvým gólom v sezóne kapitán Húževka a poltisícka divákov sa opäť začala dožadovať desiatky. Napriek veľkej snahe Vlkov sa však desiaty gól domácich nezrodil.

Žilina tak na pätnásty pokus zdolala Poprad a prenechala mu poslednú priečku v tabuľke.

Štatistika

DOXXbet Žilina HK Poprad 9:2 (5:2, 2:0, 2:0)

Góly: 3. Holovič (Konečný, Drábek), 10. Konečný (Brejčák, Stupka), 10. Drábek (Húževka), 16. Ondruš (Stupka), 20. Konečný (Holovič), 26. Konečný (Stupka), 29. Matis (Hovorka, Gutwald), 45. Švihálek, 54. Húževka (Gutwald) 12. Kurali (Lichanec, Mller), 20. Lapšanský (Lichanec).

Rozhodovali: Valach, Baluška Stanzel, Kacej, 

vylúčení: 3:2, navyše: Cutting (Poprad) 5+DKZ za vrazenie na mantinel,

presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0,

striedanie: 21. Pajpach za Fernstr”ma,

459 divákov 

Zostavy:

Žilina: Tomek Kříž, Den. Rehák, Brejčák, Čerenok, Drábek, Macejko, Gutwald, Prokop Handlovský, Hovorka, Matis - T. Sýkora, Húževka, Švihálek Konečný, Holovič, Stupka Rogoň, Ondruš, Gmitter 

Poprad: Fernstr”m (21. Pajpach) Dinda, Fabian, Cutting, Kurali, Potechin, Pokovič, D. Šterbák Kroták, Zagrapan, Paločko Lapšanský, Mller, Lichanec D. Bondra, Troliga, Tibenský Výhonský, 

Súvisiace články