Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Hokejisti Popradu sú v kríze

Ďalšie dve prehry. Poprad nebodoval v Banskej Bystrici ani proti Liptákom. (Autor: sita)
Richard Hudeček|Publikované 18. okt 2016 o 00:00

Po prehre v Banskej Bystrici nestačili ani na nováčika z Liptovského Mikuláša.

POPRAD. Pod Urpínom vyšli kamzíci strelecky naprázdno. Prehrali 0:3, keď v každej tretine raz inkasovali.

„Pre nás ten zápas nezačal dobre už po ceste, keď nám skolaboval vodič autobusu a musela ho odviesť záchranka. Vyše hodiny sme stáli a prišli sme do Bystrice iba dvadsať minút pred zápasom. Bohužiaľ nám nebolo umožnené rozkorčuľovanie, takže sme vhupli rovno do zápasu. Chlapci odohrali vyrovnanú prvú tretinu so súperom, ale v poslednej minúte pred prvou prestávkou sme inkasovali gól po hrubej individuálnej chybe nášho hráča. V druhej boli domáci jednoznačne lepší, ale v tretej sme opäť zrovnali krok s Bystričanmi, no trápi nás koncovka, nevieme dávať góly. S jedným, alebo so žiadnym sa iba ťažko vyhráva stretnutie,“ povedal po prehre v Banskej Bystrici tréner Popradu Petr Jonák.

Jonák: Pracujeme na zlepšení

Kríza kamzíkov sa prehlbuje, čo potvrdila aj nedeľňajšia domáca prehra v derby s Liptákmi.

„Stretnutie sme začali dobre. V posledných piatich minútach sme sa ale osobnými chybami pripravili o hladký priebeh prvej tretiny. V druhej tretine sme inkasovali ďalšie dva góly, hra sa nám nedarila. Tretiu tretinu sme do súpera búšili, hostia ale dobre bránili. Opäť sme ale spravili chyby pri striedaniach a aj individuálne chyby v závere. Sme v kríze, musíme sa z nej dostať sami, nikto nám nepomôže. Pracujeme na zlepšení,“ skonštatoval po nedeľňajšom súboji Jonák.

Výsledky – piatok: B. Bystrica – Poprad 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), nedeľa: Poprad – L. Mikuláš 2:4 (1:2, 0:2, 1:0), góly PP: Zagrapan, Semorád.