Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Hokejisti pôjdu v predkole do rizika

Sportnet|Publikované 29. jan 2002 o 06:07

Zo sedemnástich „Európanov“ v hokejovej nominácii do Salt Lake City si včera na Bratislavskom hrade prevzali olympijský dekrét dvanásti – Rybár, Lipovský, Milo, Hecl, Čierny, Török, Šechný, Kapuš, Hurtaj, P. Pucher, Tomík a kapitán tímu Róbert Petrovický.

„Pochopiteľne, základ mužstva – deväť hráčov a brankára – už máme určený. Dva prípravné zápasy na americkom ľade so Švajčiarskom poslúžia na doplnenie zostavy. Zvyšok potom doladíme podľa aktuálnej situácie posilami zo zámorských klubov,“ uviedol tréner Ján Filc.

S asistentmi Ernestom Bokrošom a Vladimírom Šťastným ho čaká neľahká úloha skombinovať na zápasy predkola silnú zostavu a pritom si ešte nechať miesto na súpiske pre ďalšie stretnutie.

Podľa regúl musí byť na úvodný súboj s Nemeckom (9. februára) napísaných 15 hráčov v poli a 2 brankári, pričom na súpiske s 23 kolónkami zostane 6 miest voľných. Tie sa pravdepodobne zaplnia na duel s Lotyšskom 10. februára.

„Po prvom zápase s Nemeckom odídu do svojich klubov útočníci Šatan s Handzušom a prídu posily do útoku i do obrany, takže proti Lotyšsku – ktoré považujeme za najväčšieho konkurenta – by sme mali nastúpiť v najsilnejšej zostave. Pôjdeme do rizika aj za tú cenu, že v záverečnom stretnutí s Rakúskom 12. februára bude k dispozícii už len okyptené zloženie,“ uvažoval tréner Filc.

Najproduktívnejší hráč slovenskej Extraligy Richard Šechný zo Zvolena vyčnieval medzi spoluhráčmi na slávnostnom sľube aj postavou (196 cm), avšak s nomináciou v zúženej podobe na predkolo olympijského turnaja si nebol celkom istý.

„Ešte pred zápasom s Nemeckom vypadnú z terajšieho kádra piati hráči, jeden brankár a štyria v poli. Dúfam, že nebudem medzi nimi. Pred dvoma rokmi som na poslednú chvíľu opustil národný tím pred majstrovstvami sveta v Petrohrade a potom aj pred šampionátom v Nemecku. Nie je to nič príjemné.“

Dvadsaťosemročný hokejový svetobežník Róbert Petrovický zo švajčiarskeho klubu Ambri-Piotta zažil už na olympiáde eufóriu po víťazstve v základnej časti turnaja v Lillehammeri ‘94, vzápätí štvrťfinálové sklamanie po prehre s Ruskom a po Nagane ‘98 ho strašil neúspech v kvalifikácii.

„Teraz máme viac zámorských posíl, hoci stále nie je to, čo by mohlo byť. Mužstvo bude silnejšie ako pred štyrmi rokmi. Z troch zápasov predkola považujem za kľúčové prvé dva – s Nemeckom a s Lotyšskom. Ak naplno zabodujeme, proti Rakúsku môžeme nastúpiť s ‘futbalovou‘ jedenástkou,“ želal si hokejový kapitán.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.