Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Hokejisti NHL budú horskými nosičmi

Sportnet|27. júl 2001 o 11:36

BRATISLAVA - Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja na svojom včerajšom zasadnutí schválil navrhnuté akcie a nominácie jednotlivých reprezentácií na druhú časť tohtoročného leta. V dlhodobej príprave na ZOH 2002 budú na prelome júla a augusta ...

BRATISLAVA - Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja na svojom včerajšom zasadnutí schválil navrhnuté akcie a nominácie jednotlivých reprezentácií na druhú časť tohtoročného leta. V dlhodobej príprave na ZOH 2002 budú na prelome júla a augusta dva kempy pre slovenských hráčov NHL i Európanov, v prvom, vysokohorskom, si zámorské hviezdy zasúťažia aj ako horskí nosiči.

Prvým letným kempom bude sústredenie pre šestnástich hráčov NHL od 29. júla do 3. augusta vo Vysokých Tatrách. Hviezdy budú ubytované v Starom Smokovci a ich čin-nosť bude zameraná na trénovanie sily a vo večerných tréningoch na ľade na dynamické korčuľovanie. „Nadväzujeme na minuloročnú skúsenosť z kempu fyzioterapeuta Dušana Benického, ktorá sa stretla s pozitívnym ohlasom hráčov. V rámci spestrenia, ale s paralelným využitím plánovaného procesu sme pripravili pre chlapcov aj moment súťaživosti, napríklad budú vynášať náklad na horskú chatu, zmerajú si sily aj na horských bicykloch či v lesnom behu. Tento kemp je zameraný špeciálne na hráčov zo zámoria, ktorým sa príprava na ľade i samotná súťaž začína v sezóne neskôr,“ konštatoval reprezentačný tréner Ján Filc.

Samotné Slovenské hokejové leto odštartuje 5. augusta kempom v Piešťanoch (hotel Máj) a zúčastní sa na ňom 40 hráčov spoza mora i z Európy. Pre štart na turnaji vo Švajčiarsku budú chýbať hokejisti Slovana Bratislava (Rybár, Hecl, Tabaček, Babka, Hurtaj, Kuľha) a Róbert Petrovický, ktorý vyjadril vôľu byť vo svojom novom švajčiarskom pôsobisku s cieľom etablovať sa za lídra tímu. Takmer určite bude absentovať aj Ivan Majeský, ktorý musel na pokyn svojho agenta odcestovať do prípravného tábora svojho fínskeho klubu Ilves Tampere. Miroslav Šatan a Pavol Demitra sa k spoločenstvu pripoja až tesne pred záverečným exhibičným zápasom (10. augusta o 18.00 h), pretože za morom musia dotiahnuť svoje arbitrážne záležitosti týkajúce sa zmlúv. V tréningoch i v príprave na exhibičný zápas rozdelí tréner Filc hráčov do dvoch skupín, ktorých lídrami budú Peter Bondra a Žigmund Pálffy. „Formácie podelíme tak, aká je naša predbežná predstava o zostave na hlavnú fázu olympijského turnaja. Tým jednoznačne definujeme náš cieľ prebojovať sa z prvej fázy do osmičky najlepších v Salt Lake City,“ zdôraznil Filc. (tasr)

Súvisiace články