Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hokejisti HC 46 Bardejov prvýkrát vyhrali 1. ligu

Sportnet|Publikované 16. mar 2012 o 23:00

Finále našej druhej najvyššej hokejovej súťaže vyvrcholilo siedmym zápasom, v ktorom si Bemaco HC 46 Bardejov zabezpečil potrebnú štvrtú výhru nad ŠHK Piešťany.

Vo vypredanej aréne po konečnej siréne vytryskol gejzír perlivého moku, ktorým hráči oslavovali a vyjadrovali poďakovanie za podporu skvelým fanúšikom. Oslavy boli pripravené už na piaty zápas, no hostia vyrovnali, a tak séria dostala mimoriadne dramatický a príťažlivý náboj.

BARDEJOV. V ostatných dvoch dueloch favorizovaní hostia dávali úvodné góly a Šarišania to zvládali s problémami. V tom rozhodujúcom najprv Alexander Valentín a už v 20. sek. druhej tretiny Marcel Baláž poriadne naštrbili sebavedomie hostí. Aj keď po polhodine hry bolo vyrovnané, v ďalšej časti nadšene hrajúci Bardejovčania predbehli hostí vo všetkých činnostiach.

Kľúčová bola disciplína

Kormidelník Bardejova Jozef Čontofalský zažil vo svojej trénerskej kariére už tretí takýto vrchol: „V Spišskej Novej Vsi sme postúpili do extraligy, v Humennom sme vo finále skončili druhí a dnes je to ďalší môj vklad do hokeja. Toto mužstvo dosiahlo pre Bardejov historický úspech. Bolo to pravé finále a výhra v rozhodujúcom zápase na domácom štadióne. My sme hrali maximálne obetavo. Po dvoch prehrách to s hráčmi nebolo jednoduché, no tri prehry po sebe, to sa v sezóne nestalo. Ďakujem im i realizačnému tímu a vedeniu klubu. Robili sme to pre divákov, ktorých si nesmierne cením.” Asistent trénera Anton Tomko prišiel k mužstvu pred play–off s bohatými skúsenosťami s extraligovými Košicami: „Potrebovali sme sa vrátiť ku hre, s ktorou mužstvo dominovalo počas sezóny. Hráči vynikali v korčuľovaní, dravosti a nebáli sa o výsledok. Hrali sme útočne a nie stiahnutí v obrane. Dôležitá bola osobná disciplína, z nedostatku ktorej sme prehrávali. Každé takéto víťazstvo teší, či v extralige, či v prvej lige. ”

Tréner Piešťan Milan Hovorka nečakal, že to bude pre jeho mužstvo koniec sezóny. „Tento zápas sme si nepredstavovali s takýmto koncom. Prehrali sme si to sami, v oslabeniach sme inkasovali tri góly. Robili sme zbytočné fauly v strednom pásme. To nás obralo o možnosť zvrátiť nepriaznivý stav 3:2. Mňa najviac mrzí iba to, že Nitra príde k extralige ako slepé kura k zrnu a nemusí o to bojovať. My sme ich chceli potrápiť. ”

ico

Fakty

Bardejov – Piešťany 6:2 (1:0, 2:2, 3:0). Góly: Valentín (R. Schneider), 21. M. Baláž (Sabol), 36. Petruška (Valchař), 43. Molnár (Školiak, Náhlik), 46. Gmitter (Baláž), 56. Petruška (Valentín) – 28. Románek (Peško), 34. Peško (Románek). Rozhodovali: Kubuš, Konc – P. Korba, M. Korba pred 2000 divákmi(vypredané). Na zápasy 4:3.

Bardejov: Marton – Gajdoš, Valentín, Pichnarčík, Takáč, M. Školiak, Polaček, Šimo, Mojdis – Gmitter, Sabol, Baláž – J. Gráčik, Dancsák, Molnár – Petruška, Piatak, Valchař – Minčák, Náhlik, R. Schneider.
Piešťany: Dzubina – Hruška, Bokroš, Urban, Mišura, Bučka, T. Schneider, Macháč – Pupák, mertel, Ručkay – Románek, Peško, Haring – Jánoš, Ďuriš, Chylo – Kĺčo, Mihálik, Lisoň.

Trofeje a medaily odovzdávali Roman Štamberský, športový riaditeľ SZĽH a Jozef Rusnák, prezident ZOK 1. ligy.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.