Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Hokejisti držia futbalistom palce

Sportnet|29. jún 2004 o 00:00

Medzi tisíckami fanúšikov, ktorí si prišli vychutnať víťazné ťaženie mužstva trénera Karla Brücknera na futbalovom európskom šampionáte priamo do dejiska turnaja, sú aj českí hokejisti z NHL. V Portugalsku sledujú zápasy napríklad útočníci Martin Havlát

z Ottawy, Patrik Eliáš z New Jersey a Martin Erat z Nashvillu, obranca Roman Hamrlík z New Yorku Islanders či gólman Roman Čechmánek z Los Angeles.

"Patrik (Eliáš) veľmi túži po drese Milana Baroša i s podpisom," tlmočil prianie dvojnásobného víťaza Stanley Cupu hráčov zástupca Martin Stloukal. Eliáš sa síce po štvrťfinále vrátil späť do vlasti, ale v prípade postupu českého výberu do finále turnaja je pripravený opäť sadnúť do lietadla a prísť podporiť futbalistov.

Futbalový vrchol tejto sezóny si nenechali ujsť ani ďalší českí hokejisti. Zápas v skupine proti Holandsku si bol pozrieť Jiří Hudler z Detroitu, medzi divákmi na stretnutí s Nemeckom bol v Lisabone zasa obranca Pavel Kubina, čerstvý víťaz Stanleyovho pohára. Známy futbalový nadšenec a fanúšik ostravského Baníku sa chystá i na štvrtkové semifinále proti Grécku. Do Portugalska chcel vyraziť i kanonier Colorada Milan Hejduk, ale podľa vlastných slov "podcenil problém s letenkami". Spolu s ďalšími fanúšikmi tak prežíva futbalovú horúčku doma pri televízii.

Hokejisti môžu s potešením kvitovať, že Brücknerovi zverenci dali športovej verejnosti zabudnúť na nedávne sklamanie zo štvrťfinálového zápasu na svetovom šampionáte v Prahe. "To je len dobre. Národ dokáže každý takýto výsledok dostať do nádhernej eufórie a je predsa jedno, či sa o to postará hokej, alebo futbal," myslí si Vladimír Růžička, kouč pražskej Slavie a asistent trénera Slavomíra Lenera na MS. Podľa neho môžu futbalisti dosiahnuť i na titul kontinentálnych šampiónov. "Predvádzajú výborný futbal a majú to skvele rozohrané. A Baroš, to je pre mňa najlepší hráč majstrovstiev," dodal na adresu útočníka FC Liverpool.

(čtk)

Súvisiace články