Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Hokejisti Chicaga vyrazili do ulíc, oslávili najlepších 17 sekúnd

Šéfovia klubu Stan Bowman, Al Macisaac, Jay Blunk, Rocky Wirtz a Jim McDonough sa vezú na autobuse spolu s hráčmi. (Autor: SITA/AP)
TASR|28. jún 2013 o 21:54

Milujeme Blackhawks. Takto sa píše história, toto sú majstri, ozývalo sa v preplnených uliciach.

CHICAGO. Hokejisti Chicaga Blackhawks v piatok vyrazili do ulíc na otvorenom autobuse, aby spoločne s fanúšikmi oslávili zisk Stanleyho pohára.

Tisíce priaznivcov s pomaľovanými tvárami v klubových farbách si vzali v práci voľno, aby mohli zblízka vidieť svojich majstrov s prestížnou trofejou.

p_r8505_res.jpeg

Viacerí z nich, ktorí dokonca neváhali stráviť pod holým nebom celú noc, len aby sa čo najbližšie priblížili k nim, mávali transparentmi s nápismi "ďakujeme, chlapci" a "najlepších 17 sekúnd v našich životoch".

Odkazovali tým na senzačný obrat v šiestom zápase finále play off, keď Chicago v priebehu 17 sekúnd otočilo nepriaznivé skóre duelu.

pp_r3365_res.jpeg

"Spolu s otcom sme sem prišli aj v roku 2010. Otec však vo februári zomrel, ale ja som nechcel o toto prísť. Musel som to vidieť," povedal jeden z fanúšikov Blackhawks.

ppp_r1953_res.jpeg

"Milujeme Blackhawks. Takto sa píše história, toto sú majstri," ozývalo sa v preplnených uliciach, v ktorých sa objavili aj viaceré napodobeniny slávneho pohára.

Dres víťazného tímu oblieka aj dvojica slovenských oslávencov - Marián Hossa a Michal Handzuš.

pppp_r6862_res.jpeg

Súvisiace články