Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Hokejisti chcú natiahnuť úspešnú šnúru

Sportnet|Publikované 30. okt 2008 o 23:00

Prešovskí prvoligoví hokejisti potiahli zase úspešnú sériu. V predošlých troch kolách vyhrali nad Prievidzou, Trebišovom a naostatok aj v Nových

Zámkoch. Dnes (od 17,30 h) hostia v Ice Aréne v aktuálnej tabuľke tretiu Trnavu.

PREŠOV. Mužstvo HC Prešov 07 je momentálne siedme. V predchádzajúcom kole zverenci trénera Petra Křemena vyhrali na ľade posledných Nových Zámkov.

Dobrý signál

Aj keď z hľadiska postavenia v prvoligovej tabuľke Prešovčania rolu favorita duelu splnili, ľahké to tam nemali. "Patrí sa znovu zdôrazniť, že táto súťaž je nesmierne vyrovnaná. Vyhrať môže každý s každým," tvrdí tréner HC Prešov 07 P. Křemen. "Doma sme silní, veríme si. Po viacerých úspešných výsledkoch nemáme dôvod zľavovať zo svojich ambícií. Je v podstate jedno, či nastupujeme proti Novým Zámkom, či trebárs proti Trnave. Tak ako sme zvládli predošlé tri, rovnako hodláme zvládnuť aj dnešný súboj s Trnavou. Čo sa týka predchádzajúceho zápasu vonku, bolo nám jasné, že súper bude hrýzť. Po dvoch tretinách to bolo nerozhodne 3:3. Definitívne našu výhru potvrdili až góly Marcela Paulovského v závere stretnutia. Chlapci túžili po domácich výhrách uspieť aj vonku. Podarilo sa, čo je dobrým signálom pred iste náročným súbojom v Ice Aréne s treťou Trnavou."

Prichádza tretia Trnava

Dnes sa v Prešove predstaví súper z najvyšších poschodí tabuľky prvej hokejovej ligy. "Taktiku prispôsobujeme na každého súpera. V Nových Zámkoch sme ale hrali rovnakým štýlom ako na domácom ľade. Forčekovali sme dvomi hráčmi, so stiahnutým centrom. Boli sme aktívni smerom hore, výsledkom čoho boli šance i dosiahnuté góly. S iným súperom, pripúšťam, hrali by sme defenzívnejšie." Dá sa očakávať, že dnes s Trnavou prešovský tím vyrukuje znovu ofenzívne ladený, avšak aj so zvýšeným dôrazom na obranné úlohy. "Samozrejme," súhlasne prikývol tréner Prešovčanov. "Trnavských chlapcov celkom dobre poznám. Nie tak dávno som tam pol roka trénoval. Sú to zväčša mladí, dynamickí hokejisti. V kádri majú kvalitných strelcov. Takže v defenzíve musíme byť zvlášť ostražití. V porovnaní s Trnavou naše mužstvo má navrch v skúsenostiach. Naši starší hráči vedia, kedy majú zabrať, kedy sa stiahnuť dozadu. Vsádzam teda na skúsenosť a verím, že i keď nás čaká ťažký súper, aj tento zápas úspešne zvládneme."

Tréner HC Prešov 07 P. Křemen nemôže stále rátať so zranenými R. Pucherom a Köverom. Otázniky visia nad nie celkom doliečenými Fabľom a Zagyim. Stretnutie Prešov Trnava začína v Ice Aréne dnes o 17,30 hodine.

JÁN LEŠKO

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.