Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hokejisti Bardejova chcú ísť do extraligy

Sportnet|Publikované 19. sep 2013 o 22:00

Po úvodných troch kolách našej druhej najvyššej hokejovej súťaže je bez prehry Bemaco HC 46 Bardejov.

V klube sa z posledných dvoch ročníkov poučili, keď sa stali majstrami 1. ligy, teraz už majú svoje ciele, s ktorými sa aj prezentujú a zdá sa, že nie sú nereálne.

BARDEJOV. Prezident Bemaco HC 46 Bardejov Ladislav Kovalský naznačil kvality súčasného kádra.

„Podobne ako posledné dva roky, tak aj tento rok chceme vyhrať základnú časť, postúpiť do baráže a postúpiť do extraligy. Myslím si, že káder to zvládne. Poučili sme sa z minulého roka, kedy sa nám nepodarilo úspešne zakončiť baráž práve preto, lebo sme neboli psychicky ani personálne pripravení. Teraz sme zvolili inú stratégiu, postavili sme, myslím, že extraligové mužstvo.”

Bardejovský zimný štadión je od svojho začiatku „deravý”, po každom daždi či topení snehu voda tečie zo strechy, poškodzuje konštrukciu i steny na sociálnej časti.

Kovalský by chcel v spolupráci s mestom, ktorého štadión je majetkom a HC 46 ho má v prenájme, upraviť prostredie vhodné pre hokejistov a príjemnejšie pre návštevníkov.

„S mestom spolupracujeme, prebehla tu rekonštrukcia strechy, na odstránení chýb pracujeme. Verím, že sa podarí úspešne zabezpečiť štadión tak, aby sme mohli realizovať ďalšie investície.”

Prezident klubu priblížil práce, ktoré chcú vykonať nielen v najbližšom období: „Od marca budúceho roka budeme inštalovať kamerový systém s videom pre rozhodcov. Vo vstupnej časti by sme chceli rozbehnúť bufet a vytvoriť kultúrnejší stánok aj pre našich divákov.”

Z obdobia, keď bol v prevádzke otvorený zimný štadión, zostali chátrajúce budovy, na ktorých už nie je možné urobiť rekonštrukciu. Tieto budú na budúci rok zbúrané a na ich mieste vyrastie nová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.