Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Hokejisti Atlanty po prvý raz od smrti spoluhráča trénovali

Sportnet|9. okt 2003 o 00:00

Hokejisti Atlanta Trashers po prvý raz od smrti svojho spoluhráča Dana Snydera trénovali. Po utorňajšej príprave pod vedením trénera Boba Hartleyho všetci hráči pokľakli na ľad a pomodlili sa. „Je to situácia, do ktorej by ste sa nikdy nechceli dostať.

Je to ťažké, pretože spomienky sa stále vracajú, nech urobíme čokoľvek,“ popísal útočník Marc Savard rozpoloženie tímu, kde hrá i trojica českých hokejistov František Kaberle, Kamil Piroš a Patrik Štefan.

Snyder v nedeľu podľahol ťažkým zraneniam, ktoré si spôsobil pri nehode 29. septembra. Vtedy ferrari, ktoré riadil jeho spoluhráč Dany Heatley, vo vysokej rýchlosti narazilo do betónového múru a rozpolilo sa. Heatleymu, ktorý z nehody vyviazol s ľahkým otrasom mozgu a ťažko zraneným kolenom, hrozí za zabitie pri nehode až pätnásť rokov väzenia. Úvodný zápas nového ročníka zámorskej profesionálnej súťaže Atlantu čaká dnes proti Columbusu. Savard chce tento zápas vyhrať a víťazstvo venovať pamiatke zosnulého spoluhráča, tréner Hartley však hokej tento týždeň nepovažuje za prioritu. „Čelíme veľkej nepriazni osudu a musíme sa s ňou vyrovnať. Hra pre nás nie je cestou k víťazstvu, ale spôsobom, akým sa staráme o našu klubovú rodinu,“ vysvetlil tréner Atlanty. Ten spoločne so svojimi zverencami okamžite po domácom stretnutí s Columbusom odcestuje na Snyderov pohreb do kanadskej Elmiry. Na poslednej rozlúčke so spoluhráčom by sa mal zúčastniť i Heatley, ktorý si po operácii kolena minimálne deväť mesiacov nezahrá. (čtk)

Súvisiace články