Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hokejista Tomáš Nádašdi zatiaľ bez zmluvy

Hľadá si klub. Tomáš Nádašdi netrvá na tom, že musí ostať Česku. (Autor: archiv)
Sportnet|Publikované 10. jún 2009 o 22:00

V českej extralige už čosi odohral. Posledné dve sezóny pôsobil hokejista Tomáš Nádašdi v Kladne. Niekdajší hráč Košíc, inak 29-ročný odchovanec Spišskej Novej Vsi však v doterajšom klube nezotrvá, hľadá si nové angažmán.KOŠICE. Obranca Tomáš Nádašdi síce momentálne trénuje s hokejistami Žiliny, no v tomto klube sa zakotviť nechystá. Uplynulú sezónu odohral v Kladne, v 62 zápasoch strelil 4 góly a pri trinástich asistoval. Patril medzi opory zadných radov tohto extraligistu.

V Kladne spokojný

"Ja som bol v Kladne spokojný. Zahral som si do sýtosti, na to sa teda sťažovať nemôžem. Myslím, že aj v klube boli spokojní. Už počas sezóny sme sa zhovárali o novej zmluve. Vrátili sme sa k tomu po sezóne. No nedohodli sme sa. Ja som mal úplne iné predstavy, ako to, s čím prišlo Kladno. Viem, že rozpočty sa asi skoro všade krátia, ale jednoducho tie podmienky pre mňa neboli prijateľné," vysvetli Tomáš Nádašdi, prečo sa po dvoch vydarených sezónach do známeho prostredia nevráti.

V susednom Česku si už spravil meno. Poškuľuje teda po lepšej ponuke. "Iste, bolo by zaujímavé hrať tam, kde majú najvyššie ambície. Ale aj keď hráte o záchranu, tak je to rovnaké, čo sa týka nasadenia, tlakov. Všetko závisí od toho, kto by mal záujem. Myslím, že v českej extralige ma už poznajú, tak uvidíme."

Body ceny zvyšujú

Nádašdi nazbieral v uplynulom ročníku 17 bodov. Jeho doménou je však defenzíva. "Góly, prihrávky cenu obrancu zvyšujú. Ale je to už len niečo navyše. Ja som tam v prvom rade preto, aby sme góly nedostávali. Ak pomôžem v útoku, je to len plus. V Kladne som si musel svoju pozíciu budovať sám. Na rozdiel od iných klubov som v tíme iných Slovákov nemal. Ale keď som sa tam zorientoval, tak to už bola pohoda. Cítil som sa tam fajn, aj partia bola dobrá."

Na návrat domov nepomýšľa

Odchovanec Spišskej Novej Vsi registruje, že rodáci sú po čase v extralige. No o návrate domov neuvažuje. "Buďme realisti. Poviem to na rovinu, finančne predsa nebudem trápiť klub, v ktorom som vyrastal. Rozprával som sa s Marekom Topolim, no o konkrétnych cifrách vôbec, na návrat domov nepomýšľam."

Hoci v Česku zažil vydarené sezóny, nebránil by sa ani pôsobeniu v inej krajine. "Všetko je to otázka ponuky a dopytu. Nejaké možnosti už boli, nepristal som. Treba dobre zvážiť, ako ďalej. No to, či ste sa upísali správnemu klubu, zistíte aj tak až časom. Nemal by som problém ísť aj inde ako do Česka, ak by to bolo zaujímavé," priznal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.