Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Hokejista Berard, ktorý takmer prišiel o oko, plánuje návrat na ľad

Sportnet|26. sep 2001 o 07:07

[b]TORONTO [/b]– Hokejový obranca Bryan Berard (na snímke), ktorý prišiel 11. marca minulého roku v súboji o puk so Slovákom Mariánom Hossom o oko, plánuje návrat na ľad. Len 24-ročný obranca by mal podľa zámorskej tlače obliekať v nadchádzajúcej sezóne d


Bryan BerardTORONTO – Hokejový obranca Bryan Berard (na snímke), ktorý prišiel 11. marca minulého roku v súboji o puk so Slovákom Mariánom Hossom o oko, plánuje návrat na ľad. Len 24-ročný obranca by mal podľa zámorskej tlače obliekať v nadchádzajúcej sezóne dres New York Rangers, i keď ešte v nedeľu sa v súvislosti s jeho osobou hovorilo aj o Phoenixe, Caroline, St. Louis a Toronte.

Oficiálne oznámenie, že sa Berard vracia na ľad, by mali zverejniť začiatkom budúceho týždňa. V každom prípade až po tom, čo hráč uzavrie rokovania s poisťovňou, ktorá mu na základe skutočnosti, že ide o zranenie, ktoré ukončilo jeho kariéru, musela vyplatiť 6,5 milióna dolárov.

Berard sa už zmieril s tým, že s hokejom skončí, ale v uplynulých dvoch mesiacoch mu svitla nádej. Lekár mu totiž ponúkol špeciálnu kontaktnú šošovku, ktorá by mu umožnila splniť nároky predpísané vedením NHL. Ak sa mu nepodarí prejsť lekárskymi testmi, stále má ešte šancu dať vec na súd, ako to pred časom urobil hendikepovaný golfista Casey Martin, ktorý si vymohol, že môže hrať na vozíčku.

Hlavnú úlohu pri uvažovaní, či sa vrátiť, alebo nie, zohral fakt, že Berard sa s tragickou udalosťou rýchlo vyrovnal a rozhodol sa, že hrať sa dá aj s takýmto hendikepom. Trénovať sprvoti začal len preto, aby si udržal kondíciu, ale zistil, že nestratil nič zo svojich umenia. V lete dostal pozvanie do prípravného kempu olympijského výberu USA a na všetkých urobil dojem. Podľa spoluhráčov hral tak dobre, že rýchlo zabudli na jeho problémy. Jedinou prekážkou pri jeho návrate na ľad je preňho zmluva s poisťovňou, ktorá od neho v takom prípade bude žiadať vrátenie sumy vyplatenej ako odškodné.

V minulosti hralo už niekoľko hokejistov s podobným postihnutím v nižších súťažiach. Bývalý hráč NHL Willie O‘Ree po skončení aktívnej kariéry priznal, že keď začínal, bol na jedno oko takmer slepý.

(čtk)

Súvisiace články