Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Hokejbalisti Luky sport skórovali v poslednej sekunde

Sportnet|Publikované 26. apr 2013 o 00:00

Iba jedno prešovské mužstvo sa naposledy predstavilo v prvej košickej hokejbalovej lige.

PREŠOV. V dohrávke 16. prvoligového kola zdolal HBC 3b Luky sport Prešov HBC Technic Košice 5:3. Šarišania sa po dlhom čase posunuli (hoci iba vďaka lepšiemu skóre) z druhého na prvé miesto.

„Od začiatku sme mali viac z hry, no v koncovke sa nám príliš nedarilo. Vlastne, pravdupovediac, nejaké extra vyložené príležitosti sme si nevypracovali,“ opísal úvod merania síl hrajúci manažér Maroš Hric.

Až na konci prvej tretiny sa to podarilo – 1:0. Na začiatku druhej už viedol favorit o dva góly a potom mal na hokejke tretí presný zápas ostrostrelec Šimon, no prekvapujúco zaváhal..

„Mohlo byť 3:0 a možno aj po zápase. Nestalo sa a onedlho prišiel trest. Súper znížil na 2:1. Lenže my sme odpovedali tretím gólom, ktorý, napriek 'nekonečným' protestom Košičanov, rozhodcovia uznali.“

Zavacký neskôr dostal 10-minútový osobný trest, keď sa u strážcov pravidiel domáhal spravodlivosti, no používal pri tom aj niektoré „vybrané“ slová. A paradoxne počas neho zvýšili Prešovčania na 4:1.

Lenže z jasného zápasu bola nakoniec dráma – onedlho bolo 4:3. Tretí gól dosiahli hráči Technic-u v presilovke a aj hre bez brankára.

Aj po ňom pokračovali v power play, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Naopak, v poslednej sekunde Šarišania stanovili do prázdnej bránky konečný výsledok.

„Bolo to vydreté víťazstvo, ale zaslúžené. Všetci hráči ukázali výkony na hranici maxima, brankár Braňo Sabol chytal famózne,“ skonštatoval M. Hric.

HBC 3b Luky sport Prešov - HBC Technic Košice 5:3 (1:0, 1:1, 3:2), zostava a góly 3b: Sabol - Sála, Ďuran, Zavacký, Šimon 3, Kolcun, Hric, Pankuch, Palgut, J. Uličný 2, Ličák.

Súvisiace články