Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Hokejbalisti Kežmarku vyzvú v play-off Ružinov

Oravec oslavuje gól v sieti Vrútok. Stal sa najproduktívnejším hráčom ligy. (Autor: PPR)
Sportnet|Publikované 29. mar 2016 o 00:00

Víťazstvo nad Vrútkami ozdobené individuálnym predstavením Oravca.

Záverečné 22. kolo základnej časti slovenskej hokejbalovej extraligy rozhodlo o tom, že MŠK Mimisolar Kežmarok narazí v nadstavbe na bratislavský Ružinov.

KEŽMAROK. Avizovaný predzápasový útok žlto-modrých na trojbodový zápis vyznieval po sto dvadsiatich sekundách smiešne. Kalisa vykúpal Kolčák. Podtatranci sa hľadali a v 11. minúte opäť inkasovali, tentoraz z hokejky Okuliara.

„Prvú tretinu sme spali. Chlapci až na pár výnimiek vôbec nehrali to, čo sme si povedali. Potrebovali otvoriť oči. Bolo na nás, ako dopadneme,“ dvíhal varovný prst v prestávke tréner MŠK Dávid Mikša.

Mikšove slová si domáci k srdcu vzali. Ich zástavu dvíhal v 20. minúte reprezentant Oravec, ktorý na diaľku zápasil so Skaličanom Milanom Rampáčkom o honor najproduktívnejšieho hráča súťaže. Znamenite. Ešte pred klaksónom servíroval Pisarčíkovi a začínalo sa odznova.

Tretie dejstvo prinieslo dva presné zásahy, oba do bránky hostí. Skórovali Zwick s Pisarčíkom. Oravec zaknihoval asistenciu, aby s vizitkou tridsaťdeväť kanadských bodov v dvadsaťjeden dueloch ovládol produktivitu i poradie ligových kanonierov.

„Boris ukázal, že drie a je hráčom veľkých momentov. Tak ako na majstrovstvách sveta, ťahal aj dnes. Na druhej strane, nevyhral len on. Od druhej tretiny vyhrali všetci chalani,“ blahoželal celému kolektívu Mikša.

Tímový duch nadovšetko

Triumfom nad Vrútkami udržal Kežmarok šieste miesto v tabuľke. V play-off tak naberie kurz Gajary, kde hráva svoje domáce stretnutia bratislavský Ružinov.

S tretím celkom základnej časti má Mikšova družina vyrovnanú bilanciu (jedno víťazstvo, jedna prehra, skóre 6:6).

Ako vidí sériu kouč žlto-modrých?

„Musíme sa sústrediť vždy na najbližší zápas. Hrať svoju hru a veriť, že poraziť sa dá každý. Myslím, že na Ružinov by mohol platiť tímový duch. Ak k tomu prirátam, že nám vyhovuje ich povrch, najbližší víkend chceme dvakrát vyhrať. Som maximalista.“

Štvrťfinálové boje štartujú v sobotu 2. apríla.

Výsledok – sobota: MŠK MIMISOLAR KEŽMAROK – HBK KOMETA VRÚTKY 4:2 (0:2, 2:0, 2:0), góly KK: Pisarčík 2, Oravec, Zwick.