Po Fehérváryho strele padol gól, Ovečkin prekonal zápis Gretzkého

Kapitán Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin.
Kapitán Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|22. mar 2023 o 06:42 (aktualizované 22. mar 2023 o 09:50)

Tomáš Tatar nebodoval.

NEW YORK. Washington Capitals s Martinom Fehérvárym v zostave padli v gólovej prestrelke proti outsiderom z Columbusu 6:7. Získali bod za prehru po predĺžení.

Slovenský obranca asistoval v deviatej minúte na gól na 2:0. Capitals takmer celý zápas vyhrávali. Duel do predĺženia poslal Jenner len 47 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

Fehérváry bol opäť kľúčovou postavou stretnutia, keď odohral 24 minút a 13 sekúnd so ziskom strely na bránu a dvoch bodyčekov.

Bol druhým najvyťažovanejším hráčom svojho tímu a v tabuľke produktivity pri jeho mene aktuálne sieti 15 bodov (6+9) v 57 stretnutiach.

Bod po prehre po predĺžení získali aj New Jersey Devils. Prehrali proti Minnesote 1:2. Tomáš Tatar nebodoval, odohral 11 minút a 56 sekúnd, odsedel si dve trestné minúty za krosček, trikrát vystrelil, raz bodyčekoval a zablokoval jednu strelu.

Erik Černák z Tampy Bay strávil na ľade pri prehre 2:3 s Montrealom dokopy 19 minút a 18 sekúnd, zaznamenal plusový bod, dve strely na bránku, dva bodyčeky a blok.

"Páčila sa mi naša hra. Je zaujímavé hrať s tým istým tímom dva zápasy za sebou. Môžem chlapcom ukázať veci, ktoré potrebujeme zlepšiť a spôsob, akým štýlom to urobiť. Boli sme dobre pripravení," povedal domáci tréner Martin St. Louis.

Pred Quickom už len Miller

Jonathanovi Quickovi sa darí v drese Vegas Golden Knights vyhrávať.

Svoj nový tím doviedol k výhre aj proti Vancouveru, z 35 striel inkasoval trikrát a jeho spoluhráči dali o jeden gól viac.

V počte víťazstiev brankárov narodených v USA sa osamostatnil na druhej priečke s 375 výhrami. Historickým lídrom je Ryan Miller, na ktorého Quickovi chýba šestnásť víťazstiev.

"Je pre mňa veľká česť byť v tejto štatistike tak vysoko a s takýmito osobnosťami. Samozrejme, som vďačný všetkým spoluhráčom, ktorí mi pomohli získať toľko víťazstiev," skonštatoval Quick.

Quinn Hughes zaknihoval už svoju 61. asistenciu v sezóne. Zlomil vlastný klubový rekord Vancouveru z minulej sezóny.

Ovečkin prekonal Gretzkého

Alexander Ovečkin prekonal rekord Waynea Gretzkého. Strelil ďalší gól, vďaka čomu zaznamenal už trinástu 40-gólovú sezónu v kariére.

Tridsaťsedemročný útočník sa presadil v 6. minúte prvej tretiny. Po prihrávke od Toma Wilsona chcel ešte prihrať Dylanovi Stromeovi, no puk si tečoval do vlastnej bránky Nick Blankenburg.

"Dylan mi hneď povedal, že si nemyslel, že sa dotkol puku. Je to príjemný moment. Nezáleží na tom, aký je to rekord, ale je to rekord. Snažím sa užiť si čas na ľade a vydať zo seba to najlepšie," povedal Ovečkin pre zámorské médiá.

Klub pred duelom usporiadal slávnostnú ceremóniu, na ktorej ocenil práve svojho kapitána Ovečkina za to, že prekonal Gordieho Howea (801).

Posunul sa tak na druhé miesto v počte dosiahnutých gólov v profilige. Rus má na svojom konte 820 presných zásahov a na Gretzkého (894) stráca ešte 74 gólov.

"Každý deň je pre nás dôležitý. Držíme spolu a snažíme sa urobiť čokoľvek, aby sme si pomáhali," povedal Ovečkin o svojej rodine a vyzdvihol aj svojich spoluhráčov, ktorí ho podporili po smrti jeho otca: "Boli to ťažké dni, ale tím nám veľmi pomáha."

Heiskanen vyrovnal rekord Stars

Carolina Hurricanes zažívajú najlepší ročník v histórii. Sto bodov ako tím nazbierali v 69 dueloch, nikdy sa im to v základnej časti nepodarilo skôr.

Dallas Stars vybojovali bod proti Seattlu aj zásluhou Mira Heiskanena. Bodoval už v 11. zápase v rade a vyrovnal rekord organizácie v bodovej sérii obrancu. Jeho držiteľom bol doteraz osamotene Craig Hartsburg.

Fín sa stal tretím bekom Stars, ktorý zaznamenal 50 asistencií v sezóne a napodobnil Johna Klingberga (59 v 2017-18) a Sergeja Zubova (58 v 2005-06).

Adam Ružička sa nezmestil do zostavy Calgary, ktoré uspelo na štadióne Anahemu 5:1. Tyler Toffoli sa v drese víťazov prezentoval tromi asistenciami.

V drese "plameňov" sa presadilo päť rôznych strelcov, Elias Lindholm, Andrew Mangiapane, Rasmus Andersson, Troy Stecher a Nick Ritchie.

NHL - základná časť, 22. marec:

Boston - Ottawa 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Góly: 12. Krejčí (Bergeron, H. Lindholm), 16. DeBrusk (Marchand, H. Lindholm) – 9. Gambrell (Greig)

Brankári: Ullmark 40/41 - Sogaard 33/35

Buffalo - Nashville 3:7 (0:2, 2:4, 1:1)

Góly: 24. Cozens (Peterka, Quinn), 38. Ta. Thompson (Dahlin, V. Olofsson), 48. J. Skinner (Tuch) – 12. Tomasino (Duchene), 19. Duchene (Tomasino, Lauzon), 24. Novak (Evangelista, Barrie), 30. Evangelista (Novak, Saros), 31. Evangelista (Sherwood), 36. McDonagh (Evangelista), 58. Duchene (McDonagh)

Brankári: Anderson 14/20, Luukkonen 6/6 - Saros 28/31

Montreal - Tampa Bay 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 9. Dach (Suzuki), 14. Drouin (Gurianov, J. Barron), 37. Matheson (Savard) – 29. Point (Stamkos, Sergačov), 55. Maroon (Colton, Perry)

Brankári: Montembeault 31/33 - Vasilevskij 17/20

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 18 sekúnd, zaznamenal plusový bod, dve strely na bránku, dva bodyčeky a blok/

New Jersey - Minnesota 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 53. Meier (Hischier, Bratt) – 47. Shaw (Dewar, Sundqvist), 65. Boldy

Brankári: Vaněček 27/29 - Gustavsson 47/48

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 11 minút a 56 sekúnd, odsedel si dve trestné minúty, trikrát vystrelil, raz bodyčekoval a zablokoval jednu strelu/

NY Rangers - Carolina 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)

Góly: 17. Motte (Goodrow, Vesey), 51. Kakko (Chytil, Fox) – 50. Chatfield (Stepan, Drury), 51. Noesen (Fast, J. Staal), 58. Teräväinen (Burns, Kotkaniemi)

Brankári: Šesťorkin 36/39 - Andersen 29/31

Philadelphia - Florida 6:3 (1:1, 4:1, 1:1)

Góly: 5. Farabee (N. Cates, Zamula), 29. Sanheim (Lemieux), 37. Laughton (DeAngelo, Zamula), 39. Sanheim (N. Cates, Farabee), 39. Provorov (Foerster, Frost), 58. Frost (Foerster) – 2. M. Tkachuk (Verhaeghe, Luostarinen), 35. Montour (Barkov, Reinhart), 54. Reinhart (Barkov, Montour)

Brankári: Hart 41/44 - Lyon 18/23

Washington - Columbus 6:7 pp (3:1, 2:2, 1:3 - 0:1)

Góly: 6. Ovečkin (Wilson, D. Strome), 9. Oshie (Fehérváry, Milano), 16. Sheary (Sandin, Protas), 31. Milano (Bäckström, Oshie), 40. Jensen (Dowd, Wilson), 56. Jensen (C. Lindgren) – 17. E. Robinson (Olivier), 27. A. Boqvist (Bemström, Sillinger), 36. Roslovic (K. Johnson, Blankenburg), 47. A. Boqvist (Pederson), 49. Bemström (Laine, J. Gaudreau), 60. Jenner (K. Johnson, Laine), 63. Roslovic (J. Gaudreau)

Brankári: Lindgren 32/39 - Tarasov 31/37

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 24 minút a 13 sekúnd so ziskom asistencie, strely na bránu a dvoch bodyčekov/

NY Islanders - Toronto 7:2 (0:1, 3:0, 4:1)

Góly: 21. Parise (Mayfield, Pageau), 34. Fasching, 38. Clutterbuck (Pulock), 45. Clutterbuck, 50. Holmström (Lee), 54. Dobson (Pageau), 57. Lee (Dobson, Clutterbuck) – 12. Lafferty (Liljegren, McMann), 44. Marner (Matthews, Holl)

Brankári: Sorokin 25/27 - Samsonov 22/28

St. Louis - Detroit 2:3 sn (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 3. Bortuzzo (Blais, B. Schenn), 11. Scandella – 8. Chiasson (Perron, Larkin), 18. Zadina (Kubalík, Lindström), rozh. náj. Raymond

Brankári: Hofer 28/30 - Hellberg 20/22

Winnipeg - Arizona 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 5. Ehlers, 12. Lowry (M. Barron, Pionk) – 32. Hayton (Keller, Schmaltz)

Brankári: Hellebuyck 29/30 - Vejmelka 23/25

Dallas - Seattle 4:5 pp (1:2, 0:1, 3:1 - 0:1)

Góly: 4. Heiskanen (J. Robertson, Pavelski), 44. W. Johnston (Ja. Benn, R. Suter), 57. Pavelski (Dadonov, Ja. Benn), 60. Ja. Benn (Hintz, Heiskanen) – 3. B. Tanev (Sprong, Soucy), 13. Sprong (A. Larsson, B. Tanev), 22. McCann (Eberle, Oleksiak), 55. B. Tanev (Geekie, Soucy), 62. A. Larsson (McCann, Wennberg)

Brankári: Oettinger 22/27 - Daccord 25/29

Anaheim - Calgary 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Góly: 28. Vatrano (Silfverberg, Comtois) – 1. N. Ritchie (Hanifin, Dubé), 17. Stecher (Huberdeau, Coleman), 23. R. Andersson (Toffoli, Backlund), 41. E. Lindholm (Toffoli, Backlund), 56. Mangiapane (Toffoli)

Brankári: Gibson 38/43 - Vladař 19/20

Vancouver - Vegas 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)

Góly: 28. J. Miller (t.s.), 33. J. Miller (Q. Hughes, E. Pettersson), 52. Di Giuseppe (J. Miller, Q. Hughes) – 4. Kessel, 13. R. Smith (W. Karlsson), 31. Blueger (Howden, Hague), 38. Dorofejev (Pietrangelo, W. Karlsson)

Brankári: Demko 23/27 - Quick 32/35

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Po Fehérváryho strele padol gól, Ovečkin prekonal zápis Gretzkého