Regenda zdravým náhradníkom. Anaheim bez neho opäť prehral

Brett Leason z Anaheimu je narazený na mantinel Vincom Dunnom zo Seattlu.
Brett Leason z Anaheimu je narazený na mantinel Vincom Dunnom zo Seattlu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|28. nov 2022 o 06:42

V noci sa v NHL hralo päť stretnutí.

NEW YORK. Anaheimu Ducks sa nedarí nadviazať na nedávnu prvý výhru v riadnom hracom čase proti New Yorku Rangers. Opäť prehrali, tentoraz 4:5 proti Seattlu.

Hrali bez Pavla Regendu. Toho v zostave nahradil Derek Grant, ktorý nebodoval. Najväčší podiel na troch strelených góloch mal Trevor Zegras, zaknihoval tri asistencie.

Víťazný gól duelu strelil v 44. minúte Sprong. Holanďan mal okrem presného zásahu i asistenciu, najproduktívnejším hráčom víťazného tímu bol Matty Beniers s gólom a dvomi asistenciami.

Jediný zápas vo večerných hodinách stredoeurópskeho času odohrali Minnesota a Arizona. Wild vyhrali 4:3.

Na víťazný gól prihrával Kirill Kaprizov, ktorý asistoval v ôsmom zápase v rade. Vyrovnal tak klubový rekord. Autorom presného zásahu bol Matt Boldy.

Ešte v 57. minúte "divosi" viedli 4:1, no Coyotes na konci poriadne zamiešali karty. Najprv sa presadil Crouse a v 59. minúte znížil na 3:4 Moser. Ďalší gól však už nepadol.

Winnipeg Jets sa vďaka výhre 7:2 na ľade Chicaga posunuli na druhú priečku v Centrálnej divízii. Blackhawks prehrali už siedmy zápas za sebou, v posledných desiatich stretnutiach zaznamenali len štyri body.

NHL - základná časť - 28. november:

Minnesota - Arizona 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Góly: 9. Kaprizov (Eriksson Ek), 25. Steel (Kaprizov, Brodin), 41. Spurgeon (Middleton, Eriksson Ek), 47. Boldy (Kaprizov, Addison) – 39. Schmaltz (Gostisbehere, Keller), 57. Crouse (Maccelli), 59. Moser (Bjugstad, Maccelli)

Brankári: Fleury 20/23 - Ingram 24/28

Chicago - Winnipeg 2:7 (0:1, 2:4, 0:2)

Góly: 24. Raddysh (Kurashev, McCabe), 36. Khaira (Cal. Jones, Kurashev) – 15. Harkins (Lowry, Eyssimont), 23. Mäenalanen (Barron, Toninato), 29. Connor (Morrissey, Wheeler), 30. Mäenalanen (Morrissey, DeMelo), 39. Scheifele (Wheeler, Perfetti), 45. Dubois (Connor), 53. Scheifele (Morrissey, Connor)

Brankári: Mrázek 37/44 - Hellebuyck 23/25

Anaheim - Seattle 4:5 (1:3, 3:1, 0:1)

Góly: 15. Terry (Zegras, Fowler), 22. Grant (Vatrano, R. Strome), 37. McTavish (Zegras, Fowler), 38. Henrique (Terry, Zegras) – 1. McCann (Eberle, Beniers), 7. Wennberg (Burakovsky, A. Larsson), 20. Dunn (Bjorkstrand, Gourde), 30. Beniers (Sprong, Schultz), 44. Sprong (Donato, Beniers)

Brankári: Gibson 14/19, Stolarz 6/6 - Jones 25/29

San Jose - Vancouver 3:4 pp (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)

Góly: 37. Kunin (Bonino, Benning), 48. Couture (E. Karlsson, Barabanov), 55. Kunin (E. Karlsson) – 8. Burroughs (Horvat, J. Miller), 49. Michejev (E. Pettersson, Kuzmenko), 51. E. Pettersson (Ekman-Larsson, Michejev), 62. Kuzmenko (J. Miller, Q. Hughes)

Brankári: Kähkönen 16/20 - Demko 32/35

Los Angeles - Ottawa 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 31. Kaliyev (Arvidsson, Danault), 38. Kaliyev (Durzi, Danault) – 5. B. Tkachuk (Chabot, Giroux), 33. DeBrincat (B. Tkachuk, Stützle), 61. Giroux (Stützle, Chabot)

Brankári: Quick 36/39 - Talbot 25/27