Miloš Kelemen (vľavo) a Valerij Ničuškin v zápase Arizony s Coloradom.
Miloš Kelemen (vľavo) a Valerij Ničuškin v zápase Arizony s Coloradom. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|27. mar 2023 o 06:50 (aktualizované 27. mar 2023 o 09:45)

Mitch Marner odohral v lige už 500 zápasov.

NEW YORK. Miloš Kelemen sa predstavil v drese Arizony Coyotes po šiestykrát v sezóne 2022/23. Odohral ale iba tri minúty a 50 sekúnd.

Na krídle štvrtého útoku sa nepresadil. "Kojoti" si vybojovali bod za prehru s Coloradom 3:4 po nájazdoch, v ktorých rozhodol Ničuškin v siedmej sérii.

Útočník domácich Clayton Keller vyrovnal v 56. minúte na 3:3 a bodoval v 12. zápase po sebe, čím vytvoril nový klubový rekord v ére Coyotes

Hostia viedli po 2. tretine 2:0, no tretia časť patrila jednoznačne domácim, ktorí ju vyhrali 3:1 po tom, čo prestrieľali súpera 15:6.

"Myslím si, že počas prvých 40 minút sme hrali výborne. Potom sme však vyzerali, akoby sme stáli v našom obrannom pásme.

Coyotes prišli s inou úrovňou intenzity a my sme na to nereagovali správne. Napokon sme však našli cestu k víťazstvu a berieme dva body," poznamenal tréner Colorada Jared Bednar.

Päťdesiaty gól v sezóne 2022/23 strelil David Pastrňák. Český forvard je prvým hráčom Bruins od Cama Neelyho s toľkými presnými zásahmi v sezóne.

Bol to jeho 600. bod v NHL. Pred ním sa rýchlejšie na túto métu v klubovej histórii dostali iba Bobby Orr a Ray Bourque. Čechovi stačilo 583 duelov.

Boston vyhral v Caroline 4:3 po samostatných nájazdoch. "Nebol to náš najlepší zápas, ale myslím si, že v tretej tretine sme hrali veľmi dobre. Bol to jeden z tých zápasov, v ktorých sa môžete veľa naučiť," povedal Rod Brind’Amour.

Pastrňák sa stal tretím českým hráčom, ktorý strelil 50 gólov. Túto hranicu trikrát prekonal Jaromír Jágr a raz Milan Hejduk. Českým gólovým maximom v základnej časti je Jágrových 62 gólov v ročníku 1995/1996.

"Nikdy neviete, čo sa môže stať. Mal som veľa zápasov, aby som sa dostal na 50 gólov. Je to príjemné, no ešte príjemnejšie je zdieľať to so spoluhráčmi a tešiť sa z toho, že tieto góly pomáhajú víťazstvám," poznamenal Pastrňák.

"Je to úžasné. Zvlášť, keď si spomeniete, akí veľkí hráči a skvelé tímy boli v Bostone," poznamenal tréner Jim Montgomery.

Päťsté stretnutie v súťaži odohral Mitch Marner. Líder Toronta asistoval pri výhre 3:2 v Nashville, 150. gól v drese "javorových listov" strelil John Tavares.

"Snažím sa sústrediť na to, aby som hral dobre vo všetkých troch pásmach. Verím svojim schopnostiam a herným inštinktom," poznamenal Tavares.

Center Toronta Maple Leafs John Tavares sa teší z gólu so svojimi spoluhráčmi.
Center Toronta Maple Leafs John Tavares sa teší z gólu so svojimi spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)

Hokejisti Vancouveru zvíťazili na ľade Chicaga 4:2 a dosiahli tretie víťazstvo po sebe. Blackhawks nebodovali v uplynulých štyroch dueloch.

Ani šesť strelených gólov nestačilo hráčom St. Louis na bodový zisk v Los Angeles. Kings triumfovali 7:6 po tom, čo v prvej tretine viedli 5:1. Dosiahli tretie víťazstvo po sebe a upevnili si druhú priečku v Západnej konferencii.

"Všetko bolo v poriadku, ale potom sme hrali tak, akoby sa už nič nemohlo stať namiesto toho, aby sme hrali svoju hru. Vtedy sa nám zápas skomplikoval," povedal tréner Kings Todd McLellan.

NHL - základná časť - 27. marec:

Arizona - Colorado 3:4 sn (0:0, 0:2, 3:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 51. Maccelli (McBain), 52. Fischer (Kesselring), 56. Keller (Välimäki, Schmaltz) – 30. Rantanen, 31. Byram (L. O'Connor, Cogliano), 54. Ničuškin (Rantanen, D. Toews), rozh. náj. Ničuškin

Brankári: Ingram 29/32 - Georgijev 27/30

/Miloš Kelemen (Arizona) odohral 3 minúty a 50 sekúnd/

Carolina - Boston 3:4 sn (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 28. Drury (Chatfield, Gostisbehere), 42. Skjei (Nečas, Pesce), 44. S. Aho II (Martinook, Pesce) – 5. Pastrňák (McAvoy, Orlov), 30. Pastrňák (Zacha, McAvoy), 32. Lauko (Nosek, Grzelcyk), rozh. náj. Coyle

Brankári: Andersen 35/38 - Swayman 34/37

Chicago - Vancouver 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Góly: 17. Murphy (Dickinson, Katchouk), 59. L. Reichel (S. Jones, Dickinson) – 40. Di Giuseppe (J. Miller, Q. Hughes), 53. E. Pettersson (Bear, Kuzmenko), 54. E. Pettersson (Kuzmenko, Boeser), 59. Boeser (Bear)

Brankári: Mrázek 27/30 - Delia 29/31

Nashville - Toronto 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 53. Glass (Barrie, Novak), 59. Barrie (Tomasino) – 19. Tavares (Marner, Matthews), 22. Kerfoot (Tavares, Holl), 56. Tavares (Rielly, Matthews)

Brankári: Lankinen 31/34 - Woll 23/25

Los Angeles - St. Louis 7:6 (5:1, 0:3, 2:2)

Góly: 1. Arvidsson (Fiala, Danault), 3. Iafallo (Arvidsson, Danault), 8. Kempe (Moore), 15. Arvidsson (Durzi), 17. Moore (Danault, Durzi), 45. Kempe (Gavrikov), 49. Doughty – 9. Saad (Thomas, Blais), 24. Faulk (T. Pitlick), 37. Bučnevič (Blais, Rosén), 38. Kyrou (Thomas, Faulk), 49. Kapanen (Bučnevič, Leddy), 60. Kyrou (B. Schenn, Krug)

Brankári: Copley 16/22 - Hofer 12/17, Binnington 12/14

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Kelemen neodohral ani štyri minúty. Pastrňák dosiahol hneď dva míľniky