Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Počet Slovákov v NHL sa znižuje. Vstupný draft by ich mohlo absolvovať deväť

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 4. okt 2017 o 12:04

Vstupný draft NHL 2018 sa uskutoční 22. a 23. júna 2018.

BRATISLAVA. Podľa Centrálnej skautskej služby NHL (CSS) by predbežne mohlo mať Slovensko na budúcoročnom vstupnom drafte 9 hokejistov.

Informuje o tom oficiálny web jednej z najprestížnejších klubových súťaži sveta nhl.com.

Najviac Slovákov v C-kategórii

Najtalentovanejších mladých hráčov rozdelili v rebríčku tradične do troch skupín (A,B,C) podľa toho, v ktorom kole by po nich mohli siahnuť jednotlivé kluby.

V najsilnejšej kategórii však Slovensko nemá zastúpenie, čo znamená, že podľa hodnotenia CSS by si tímy v prvom kole nevybrali žiadneho Slováka.

Martin Fehérváry. (Autor: SME - Gabriel Kuchta)

Kategória označená písmenom B (výber v 2. alebo 3. kole) už obsahuje mená obrancu Martina Feherváryho a útočníka Martina Pospíšila.

V poslednej C-kategórii má Slovensko sedemnásobné zastúpenie. Zo 4. až 6. kola by mohli kluby siahnuť po Milošovi Romanovi, Martinovi Bučkovi, Michalovi Ivanovi, Kristiánovi Kováčikovi, Andrejovi Kukučkovi, Oliverovi Okuliarovi a Pavlovi Regendovi.

Boj o post draftovej jednotky

O post draftovej jednotky by sa mali pobiť Švéd Rasmus Dahlin a Rus Andrej Svečnikov. Sedemnásťročný Dahlin je prvým hráčom narodeným v roku 2000, ktorý sa objavil v najvyššej švédskej súťaži SHL.

V drese Frölundy Indians sa v uplynulom ročníku tešil z titulu v Lige majstrov. Tréner Roger Rönnberg dáva talentovanému obrancovi na ľade stále viac dôvery a priestoru.

Útočník Svečnikov pôsobí v zámorských juniorských súťažiach. S výberom Ruska do 18 rokov získal na ostatnom šampionáte bronzovú medailu.

Rebríček je len predbežný, ďalší by mala CSS vydať v januári. V ňom sa zohľadnia výkony hráčov počas prvej časti sezóny, počet či pozície Slovákov sa môžu ešte zmeniť.

Vstupný draft NHL 2018 sa uskutoční 22. a 23. júna 2018 v American Airlines Center v Dallase.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.