Slafkovský sa ťažko zdvíhal. Montreal prehral v bláznivom zápase

Juraj Slafkovský v sprievode tímového lekára.
Juraj Slafkovský v sprievode tímového lekára. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|6. dec 2022 o 06:30 (aktualizované 5. dec 2022 o 06:06)

V noci z pondelka na utorok hrali v NHL dvaja Slováci.

NEW YORK. Calgary Flames zvládli rolu favorita a vyhrali nad domácom ľade nad Arizonou Coyotes 3:2.

Do zápasu zasiahol i Adam Ružička ako člen tretej formácie. Do kanadského bodovania sa nezapísal. Odohral 14 minút a 34 sekúnd, zaznamenal mínusový bod, strelu na bránu a tri bodyčeky

Tri body zaznamenal Nazem Kadri. Strelil víťazný gól v 56. minúte. Dva body na strane Arizony pozbieral Jakob Chychrun, adept na výmenu.

Juraj Slafkovský bol terčom tvrdého bodyčeku, ktorý mu v deviatej minúte uštedril Luke Schenn. Obranca Canucks bol vylúčený za nedovolené bránenie.

Slovenský talent sa ťažšie zdvíhal z ľadu. Tvrdý zásah sa nepáčil Arberovi Xhekajovi. Tvrdý bek Habs si šiel spoluhráča ihneď zastať.

Bol to šialený zápas. Canadiens šokujúco stratili pohodlné vedenie. Už v prvej tretine nastrieľali štyri góly a prvý gól "kosatiek" padol až v čase 36:44 z hokejky Kuzmenka. Neskôr naňho nadviazali dvakrát Michejev, Horvat a Studnicka.

Za stavu 4:5 Canadiens nezložili zbrane a v 56. minúte vyrovnal Dvorak. Už o minútu neskôr si vlastný gól strelil Quinn Hughes, na ľade bol aj Slafkovský. Ani toto však nebol víťazný zásah. Na 6:6 vyrovnal zhruba minútu pred koncom v presilovke Kuzmenko.

Predĺženie trvalo len trinásť sekúnd. Chybu v obrane Montrealu potrestal Elias Pettersson a Habs namiesto pohodlných dvoch bodov získali len jeden.

Slafkovský nebodoval. Na ľade strávil 14 minút a 36 sekúnd, zaznamenal plusový bod, dva bodyčeky a dva bloky

Washington Capitals sa musel na ľade Edmontonu zaobísť bez Martina Fehérváryho. Vďaka gólom Ellera, Oshieho a Dowda vyhral tesne 3:2.

Emotívny návrat

Do Bostonu sa vrátila známa tvár. Bruins hostili Vegas Golden Knights, ktorých trénuje ich bývalý kouč Bruce Cassidy.

Organizácia mu venovala spomienkové video. Bolo vidno, ako zadržiava slzy, keď mu fanúšikovia v TD Garden tlieskali postojačky.

Aj vďaka nemu sú "zlatí rytieri" klubom s najlepším začiatkom v NHL v histórii. Z prvých 400 duelov v dejinách organizácie vyhrali 235, rekord Ottawy navýšili o dvanásť víťazstiev.

NHL - základná časť - 4. december:

Boston - Vegas 3:4 sn (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 34. Marchand (Bergeron, Carlo), 40. Pastrňák (McAvoy, H. Lindholm), 44. Hall (Marchand) – 2. Cotter (W. Karlsson, Theodore), 6. Marchessault, 21. Cotter (Ma. Stone, Theodore), rozh. náj. Re. Smith

Brankári: Swayman 21/24 - Thompson 40/43

NY Rangers - St. Louis 6:4 (2:1, 1:3, 3:0)

Góly: 18. Schneider (Gauthier), 20. Fox (Panarin, Trocheck), 22. Trocheck (Panarin, Trouba), 45. K. Miller (Lafreniere), 49. Lafreniere (Zibanejad), 55. Kreider – 19. Bučnevič (Leddy, Thomas), 21. Tarasenko, 32. Kyrou (Faulk, Barbašev), 33. O'Reilly (B. Schenn, Kyrou)

Brankári: Šesťorkin 25/29 - Binnington 18/24

Philadelphia - Colorado 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)

Góly: 8. Sanheim (Laughton, MacEwen), 19. Laczynski (Farabee, P. Brown), 24. DeAngelo (Frost, Hayes), 50. Tippett (Laughton, Provorov), 59. Konecny (Hayes, Sanheim) – 4. Newhook (Makar, MacKinnon), 58. Rantanen (E. Johnson), 59. Newhook (Compher, D. Toews)

Brankári: Hart 29/32 - Georgijev 29/33

Edmonton - Washington 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Góly: 22. Kulak (Nugent-Hopkins), 36. McDavid – 28. Eller (Milano), 37. Oshie (D. Strome, Kuznecov), 48. Dowd (Protas)

Brankári: Skinner 47/50 - Lindgren 28/30

Calgary - Arizona 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Góly: 15. Dubé (C. Tanev, Kadri), 18. E. Lindholm (Kadri, Huberdeau), 56. Kadri (Toffoli, Huberdeau) – 34. Gostisbehere (Maccelli, Chychrun), 46. Chychrun (Keller, Gostisbehere)

Brankári: Vladař 18/20 - Vejmelka 24/27

/Adam Ružička (Calgary) odohral 14 minút a 34 sekúnd, zaznamenal mínusový bod, strelu na bránu a tri bodyčeky/

Vancouver - Montreal 7:6 (0:4, 2:0, 4:2 - 1:0)

Góly:37. Garland (Kuzmenko), 39. Michejev (E. Pettersson, Boeser), 45. Horvat (Höglander, Stillman), 46. Michejev (E. Pettersson, Stillman), 49. Studnicka, 59. Kuzmenko (J. Miller, Q. Hughes), 61. E. Pettersson – 8. Caufield (Harris), 13. Suzuki (Guhle), 15. Monahan (Suzuki, Matheson), 17. Pezzetta (Harris, Evans), 56. Dvorak (Dadonov, Armia), 57. J. Anderson

Brankári: Martin 5/9, Delia 14/16 - Montembeault 25/32

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 14 minút a 36 sekúnd, zaznamenal plusový bod, dva bodyčeky a dva bloky/

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Slafkovský sa ťažko zdvíhal. Montreal prehral v bláznivom zápase