Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Hokej: V prehľade nasadených do draftu NHL 11 Slovákov

TASR|11. jan 2001 o 15:28

New York 11. januára (TASR) - Jedenásť mladých slovenských hokejistov figuruje v prehľade nasadených talentov do vstupného draftu NHL (v júni na Floride), ktorý v polovici sezóny uverejnil Centrálny úrad skautov. Tento zvláštny servis NHL pripravil rebríč

ek 240 hráčov a 30 brankárov pôsobiacich v zámorských juniorkách i poradie nasadených 100 hráčov a 7 brankárov z európskych klubov.

V severoamerickom prehľade je zo Slovákov najvyššie na 30. mieste Skaličan Tomáš Malec, ktorý pôsobí v centrálnej Kanadskej hokejovej lige (CHL) v jej vetve QMJHL v klube Rimouski a reprezentoval aj na nedávnych MS20. Malecovi sa dokonca ušlo aj zvláštnej pozornosti v rubrike "Hráči, ktorých treba sledovať" a v jeho charakteristike sa okrem iného uvádza: "Je veľmi dobrý korčuliar, dopredu i dozadu, má výborne periférne videnie a rád sa hrá s pukom."

Za Malecom v tomto rebríčku nasledujú ešte ďalší traja Slováci, pričom v prehľade 30 nasadených brankárov je Banskobystričan Peter Budaj (Toronto) na 7. mieste. V európskom rebríčku je 19. Košičan Tomáš Slovák a za ním nasledujú ešte ďalší 5 Slováci, v sedmičke brankárov Slováka niet.

Rebríček nasadených v severoamerickom prehľade:

1. Jason Spezza (Windsor - center), 2. Stephen Weiss (Plymouth - center), 3. Dan Hamhuis (Prince George - obranca), ... 37. Tomáš Malec (Rimouski/Skalica - obranca), 70. Igor Pohanka (Prince Albert/Slovan Bratislava - center), 97. Milan Jurčina (Halifax/L. Mikuláš - obranca), 125. František Skladaný (Boston/Martin - krídelník)

brankári: 1. Pascal Laclaire (Halifax), 2. Daniel Blackburn (Kootenay), 3. Daniel Boisclair (Cape Breton), ... 7. Peter Budaj (Toronto/B. Bystrica)

Rebríček nasadených v európskom prehľade:

1. Ilja Kovalčuk (Spartak Moskva - krídelník), 2. Alexander Svitov (Omsk - center), 3. Tuomo Ruutu (Jokerit Helsinki - center), ... 9. Jiří Novotný (Č. Budějovice - center), 19. Tomáš Slovák (HC Košice - obranca), 35. Tomáš Surový (B. Bystrica, momentálne Poprad - krídelník), 66. Ján Blanár (Trenčín - obranca), 79. Ivan Koložváry (Dubnica, momentálne Trenčín - center), 89. Martin Obuch (Košice - obranca), 90. Karol Sloboda (Slovan, momentálne Trenčín - obranca)

brankári: 1. Tomáš Duba (Sparta Praha), 2. Andrej Medvedev (Spartak Moskva), 3. Tuomas Nissinen (Kalpa/Fínsko).