Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Hokej: V Pittsburghu pôsobí už

TASR|17. jan 2001 o 03:44

Pittsburgh 16. decembra (TASR) - Káder klubu zámorskej NHL Pittsburghu Penguins prechádza v posledných týždňoch zmenami, na ktoré doplatila aj početná česká légia v tíme tučniakov.


Ivan Hlinka - hlavný tréner Pittsburghu Penguins


Dlhoročného skúseného obrancu Pittsburghu Jiřího Šlégra vymenilo vedenie klubu do Atlanty Thrashers za právo výberu v 3. kole tohtoročného draftu, Romana Šimíčka poslali do tímu nováčika NHL Minnesoty Wild a na farmu do klubu Wilkes-Barre/Scranton (AHL) putoval talentovaný útočník Milan Kraft. Počet českých hokejistov v Pittsburghu, prezývanom aj "Prague Penguins" (pražskí tučniaci) sa tak zredukoval na päť.

Pittsburgh posilnil svoje rady o Steva McKeana, Krysztofa Oliwu a veterána Kevina Stevensa, ktorý získal s klubom začiatkom 90-tych rokoch dvakrát Stanleyho pohár.

České média sa v tejto súvislosti zamýšľajú, do akej miery ovplyvnil hráčske zmeny v Pittsburghu tréner Ivan Hlinka, ktorého napríklad so Šlégrom viaže dlhoročné priateľstvo. V tomto smere však malo asi rozhodujúce slovo vedenie tímu.

"Potrebovali sme posilniť náš tím o "tvrdých mužov", myslím že McKean a Oliwa k nim patria, Stevens by mal zasa klubu pomôcť svojimi neoceniteľnými skúsenosťami," vyhlásil diplomaticky Hlinka.