Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tučniakom pomohol navrátilec Chalupa

Samuel Chalupa opäť v prešovskom drese. (Autor: viza)
Michal Frank|Publikované 19. dec 2016 o 23:00

Prešovskí hokejisti sa vrátili na víťaznú vlnu. V prvej lige vyhrali tri zápasy v rade.

PREŠOV. Útočníka Samuela Chalupu uvoľnila Nitra na niekoľko zápasov jeho rodnému mestu. Prešovu pomohol, vo všetkých dueloch skóroval.

Dôležité stretnutie sa konalo na ľade aktuálne druhej Detvy. Chalupa v druhej tretine otvoril skóre stredajšieho zápasu prvej hokejovej ligy.

Dve minúty po ňom zvýšil náskok Prešova český talentovaný legionár Jindřich Abdul.

Domáci v presilovke znížili, ale víťazstvo Prešovčanov poistil gólom do prázdnej brány strelec Michal Kokavec.

Dobrou správou je aj návrat zraneného Kivadera do zostavy.

Po domácom víťazstve 6:1 nad Skalicou sa HC Prešov Penguins vrátil na druhé miesto tabuľky.

Potvrdil ho v nedeľňajšom zápase na ľade Považskej Bystrice. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, domáci hrýzli, ale napokon podľahli Prešovu 5:6 a body putovali do šarišskej metropoly.

Aj s charitou

Hokejistov čaká ešte nabitý program.

Do pozornosti dáva klub podujatie (Ne)zahoď plyšáka! Uskutoční sa na zápase proti Topoľčanom 22. decembra.

Tučniaci budú musieť stoj čo stoj prekonať hosťujúceho brankára.

Klub totiž vyzval fanúšikov, aby po prvom góle domácich zahádzali ľadovú plochu plyšovými hračkami. Tie následne poputujú pod vianočný stromček deťom v núdzi.

Tento článok vyšiel vo vianočnom dvojčísle týždenníka MY Prešovské noviny.

Autor: Michal Frank