Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Hokej: Tréneri exhibície Východ - Západ známi, najlepším nováčikom Surový

TASR|31. jan 2001 o 19:38

Liptovský Mikuláš 31. januára (TASR) - Trénermi exhibičného hokejového stretnutia Východ - Západ, ktoré sa uskutoční v nedeľu 4. marca v Poprade budú (v abecednom poradí) Ernest Bokroš, Milan Jančuška (Východ) a Ľubomír Pokovič, Július Šupler (Západ). O i

ch nominácii na tento v poradí už piaty zápas rozhodlo stredajšie riadne zasadnutie ZOKu HESR v Liptovskom Mikuláši, ktoré zároveň za najlepšieho nováčika extraligy za mesiac január vyhlásilo Tomáša Surového z Popradu.

"Nominácia trénerov vyšla od prezidentov klubov a my sme ju na ZOKu len odobrili," povedal prezident ZOKu HESR Marián Mjartan a pokračoval. "Súčasne sme dnes vyhlásili najlepšieho nováčika extraligy za mesiac január. Stal sa ním na základe hlasovania prezidentov jednotlivých klubov, ktorí ale nesmeli dať hlas hráčovi svojho klubu, Tomáš Surový z Popradu. Cenu, maketu motorky značky Suzuki, dostane v piatok 2. februára pred stretnutím Slovan - Poprad. Po skončení extraligy, ako je známe na celkového víťaza súťaže o najlepšieho nováčika čaká ozajstná motorka tejto značky, už dnes ju máme vystavenú v priestoroch našej budovy na Hattalovej ulici." Surový získal 12 bodov, na druhom mieste Andrej Kollár (Poprad) 11 a na treťom mieste Miroslav Hála (Trenčín) a Martin Vozdecký (Martin) dostali po 8 bodov.

Prezident ZOKu HESR Marián Mjartan ďalej uviedol, že prezidenti extraligových klubov prevzali patronát nad každým tisícim, dvojtisícim až do 8-tisíceho diváka a každý takýto divák dostane od klubu vecnú odmenu. "Toto by som označil za jedno z pozitív pripravovaného stretnutia a rád konštatujem, že aj zapojenosť priaznivcov hokeja do hlasovania prvých formácií je na dobrej úrovni."

Okrem toho dnešný ZOK schválil výsledky tretej štvrtiny extraligy, pričom prvý raz od začiatku sezóny v nej neprišlo k nežiadúcim javom a nebolo treba klubom udeľovať pokuty za zlé správanie sa divákov. Za prítomnosti predsedu komisie mládeže Ľubomíra Lenára diskutovali aj o problematike mládežníckeho hokeja a hovorilo sa tiež o blížiacom sa svetovom šampionáte v Nemecku z pohľadu vycestovania predstaviteľov jednotlivých klubov, ich ubytovania, programe a pod.