Pondelok, 6. decembra, 2021Meniny má Mikuláš

Spišiaci získali produktívneho Fína. Gólovo sa presadil aj v Lige majstrov

Otto Nieminen v drese TPS Turku. (Autor: Instagram Otta Nieminena)
Sportnet|27. okt 2021 o 19:50

Sú blízko dohody s ďalším útočníkom.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Vedenie hokejistov Spišskej Novej Vsi reaguje na slabšie výkony tímu v ofenzíve.

V jedenástich stretnutiach Tipos extraligy nastrieľali Spišiaci iba 23 gólov, čo robí priemer len niečo cez dva góly na zápas.

Klub na svojich sociálnych sieťach informoval o podpise fínskeho útočníka Otta Nieminena. Ten prichádza ako aktuálne najproduktívnejší hráč druhej najvyššej fínskej súťaže Mestis.

V deviatich ligových dueloch si pripísal 16 bodov za päť gólov a 11 asistencií. Nieminen doposiaľ pôsobil výhradne v mužstvách zo svojej rodnej vlasti.

„Situácia na trhu s voľnými hráčmi je zložitá, veľké množstvo tímov v Európe hľadá hráčov, ktorých je momentálne nedostatok, a preto ich cena rapídne stúpla.

Práve preto som veľmi rád, že sa nám podarilo získať Otta, ktorý by nám mal výrazne pomôcť v útočnej hre a zlepšiť naše presilovky," povedal generálny manažér HK Spišská Nová Ves Richard Rapáč.

Produktívny Fín sa dokázal gólovo presadiť aj v Lige majstrov. V sezóne 2016/17 si v prestížnej súťaži pripísal presný zásah v drese TPS a v ročníku 2019/20 skóroval ako hráč Pelicans Lahti.

Otta môžeme charakterizovať ako dobrého korčuliara so šikovnými rukami a rýchlym zakončením. Očakávame od neho najmä kreatívnu hru a góly.

Fanúšikov môžem ubezpečiť, že toto nie je posledný podpis, stále pracujeme na posilnení ofenzívy a sme blízko dohody s ďalším útočníkom,” dodal Rapáč.

V najvyššej fínskej súťaží obliekal 25-ročný útočník dresy TPS Turku a Pelicans Lahti. V druhej najvyššej súťaží hájil naposledy farby FPS. 

Nová akvizícia Spišiakov sa taktiež môže pochváliť aj viacerými štartami v mládežníckych reprezentačných výberoch Fínska.

Súvisiace články