Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Hokej: Súperi budú silní, pôjdeme od zápasu k zápasu

TASR|2. jan 2001 o 11:50

Bratislava 2. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava si v závere starého a nového roka na nečinnosť nemôžu sťažovať. Od 12. do 14. januára ich totiž vo švajčiarskom Zürichu čaká finále Kontinentálneho pohára v konkurencii priamo nasadeného domáceho

tímu ZSC Lions a postupujúcich z 3. kola Mníchov Barons a Londýn Knights. Kvôli nemu absolvovali slovanisti na sklonku vlaňajšieho roka popri zápasoch v riadnom termíne aj dve extraligové víťazné predohrávky na ľade súperov s Liptovským Mikulášom (6:1) a Popradom (3:1).

"Záver roka nám príliš nevyšiel, keď sme doma prehrali s Popradom aj Košicami," povedal tréner úradujúceho slovenského majstra Ľubomír Pokovič a pokračoval. "Po náročnej šnúre piatich zápasov mali hráči počas Vianoc krátke voľno, od 27. do 30. decembra sme už trénovali a po ďalších dvoch voľných dňoch sme v utorok už opäť v riadnom tréningovom cykle. Veľa pozornosti sme venovali najmä koncovke, pretože tá nás v poslednom čase trápila najviac. Jednoducho sme akosi prestali dávať góly a tak ako to išlo ľahko ešte pred Nemeckým pohárom, po ňom sa nám strelecky prestalo dariť. A to sa dosť značnou mierou prejavilo aj na psychike mužstva. Súperi vo Švajčiarku budú zdatní. Mníchov aj Londýn máme na videokazete. Oba kolektívy s viacerými Kanaďanmi v zostave produkujú tvrdú hru, Mníchovčania, ktorých poznám aj z čias môjho pôsobenia v Nemecku, hrajú však na rozdiel od Lodýna, aj značne disciplinovane. Pri sledovaní kazety Londýnčanov sa hneď na začiatku strhla veľká bitka vyprovokovaná jeho hráčmi. Dúfam ale, že do Švajčiarska prídu hrať v prvom rade hokej. Určité poznatky máme aj o švajčiarskom tíme, vieme kto tam hrá, napokon niektorých jeho hráčov som mal možnosť sledovať aj počas turnaja reprezentačných tímov v Trenčíne v drese Švajčiarska. S Zürichom však hráme až posledný deň, takže podrobnejší prehľad o jeho hre budeme mať možnosť získať ešte počas prvých dvoch dní turnaja. Samozrejme, že vo Švajčiarsku by sme chceli uspieť, ale to budú chcieť aj ostatní. Vieme, že súperi to budú silní, preto pôjdeme cestou postupných krokov, teda od zápasu k zápasu. Čo sa týka zdravotného stavu hráčov, tak ani medzi sviatkami s nami netrénoval kvôli problémom s rukou Babka a v pondelok ďalší obranca Priechodský zvestoval, že má chrípku. A do tretice ďalší obranca Kolba z Popradu, ktorý k nám prišiel zatiaľ na hosťovanie, síce na ľade bol, ale pre problémy s vyskočeným ramenom netrénoval. Jeho stav sa ale našťastie lepší a dúfam, že do Kontinetálneho pohára už bude k dispozícii."

Slovan sa v Zürichu postupne stretne s Mníchovom (12. januára o 15.30), Londýnom (13. januára o 18.00) a Zürichom (14. januára o 15.30).