Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Hokej: Spokojnosť s tretím miestom, mohla byť ale väčšia

TASR|15. jan 2001 o 09:21

Bratislava 15. januára (TASR) - S ambíciami prekročiť postupový prah, ktorým bola účasť na záverečnom finálovom turnaji Kontinentálneho pohára, cestovali do švajčiarskeho Zürichu hokejisti Slovana Bratislava. Ako pred odchodom uviedol viceprezident a gene

rálny manažér klubu Maroš Krajči: "Nejdeme s jasným cieľom vyhrať, ale chceme vyhrať. Sklamaný by som bol zo štvrtého miesta." Napokon úradujúci slovenský majster skončil na treťom mieste, za čo zinkasoval 30.000 švajčiarskych frankov, ale trojdňový turnaj ukázal, že Slovan mohol a aj mal tento turnaj vyhrať. O všetko sa ale jeho hráči pripravili prvotretinovým skratom najmä v defenzívnej činnosti v sobotňajšom stretnutí s Londýnom Knights (2:5), keď už po 20 minútach svietilo na svetelnej tabuli hrozivých 0:3.

Na konečné 3. miesto nadviazal po skončení turnaja svoje hodnotenie aj tréner Slovana Ľubomír Pokovič. "Našou hlavnou úlohou bolo predovšetkým do Zürichu sa prebojovať. Priznám sa, že sme išli s malou dušičkou, lebo o kvalitách súperov sme mali dostatok informácií a najmä, že pre mnohých našich hlavne mladých hráčov mal byť tento turnaj prvou významnou medzinárodnou konfrontáciou. Väčšina z nich sa ale vysokému trendu dokázala prispôsobiť a napokon môžeme byť s tretím miestom spokojní. Na druhej strane nás samozrejme mrzí skutočnosť, že ozaj stačilo len málo, možno viac šťastia proti Mníchovu, keď v samom závere sme nevyužili dobrú šancu a tiež možno trochu smoly alebo väčšieho dôrazu proti Londýnu. Naozaj sme mohli byť prví, ale čo sa týka hry, nasadenia a herného prejavu, myslím si, že to bolo dobré. Som presvedčený, že viacerí naši hokejisti sa poučili, hrali proti hráčom, ktorí majú bohaté skúsenosti z NHL alebo sú špičkoví reprezentanti svojich krajín. Zápasy, ktoré sme tu zohrali, mali význam nielen pre samotných hráčov, ale určite aj pre klub ako taký." Tréner Pokovič zároveň odmietol úvahu o nižšej motivácii hráčov Zürichu, nakoľko už pred zápasom so Slovanom boli víťazmi turnaja. "Z vlastných skúseností z môjho dlhodobého pôsobenia v zahraničí viem, že keď im príde na zápas veľa divákov, tak to nepripadá do úvahy nielen v priateľskom zápase, tým viac v takomto významnom turnaji," povedal kormidelník Slovana a dodal: "Určite nechceli prehrať a dať iba jeden gól."

Maroš Krajči na margo výkona a umiestenia Slovana povedal: "Skončili sme tretí za takými súpermi ako ZSC Lions, Londýn Knights a pred Mníchovom Barons. Myslím si, že je to slušná reprezentácia slovenského hokeja. Mrzí ma ale jedna tretina proti Londýnu, ktorá nám to všetko skomplikovala a nebyť jej, mohli sme to byť v nedeľu my, čo by sme sa tešili z prvenstva. Musíme to ale brať ako realitu, taký je šport. Pre naše mužstvo bola účasť na turnaji ale obrovská skúsenosť, pretože je v ňom veľa mladých hráčov, ktorí takúto konfrontáciu potrebujú. Povedal by som, že to nie je ani v rukách, ale skôr v hlavách hráčov. Pretože práve stretnutie s Londýnom a možno sčasti aj s Mníchovom to bola len otázka psychiky. Hráči ukázali, že na to majú a tým najlepším sa tu jednoznačne vyrovnali. Práve psychika nechýbala domácemu mužstvu, ani Londýnu. Hráči oboch tímov majú obrovské množstvo skúseností, trejdujú po celej Európe, nehovoriac o hokejistoch Londýna s množstvom skúseností z IHL a AHL, tzv. čakateľov na NHL. Práve Londýnčania ma tu najviac prekvapili miestami až európskym ponímaním hokeja a špičkovou prácou ich obrancov. Mať ich tak štyroch až piatich v našom mužstve..."