Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Pôsobí v nej osem Slovákov. Jednu z najlepších európskych súťaží prerušili

Tomáš Záborský (vľavo). (Autor: Kimmo Metsala)
TASR|Publikované 2. dec 2020 o 15:55

Súťaž doteraz hrali s obmedzeným počtom divákov.

HELSINKI. Vedenie najvyššej fínskej hokejovej ligy prerušilo aktuálnu sezónu od 3. do 19. decembra. Dôvodom je nárast prípadov koronavírusu v krajine.

Predstavitelia súťaže tak reagovali na sprísnené opatrenia regionálnych úradov, ktoré majú zamedziť šíreniu vírusu, informovala oficiálna stránka Liigy.

"Počas jesene sme odviedli veľa práce, aby sme zabezpečili bezpečnosť verejnosti, hráčov a zamestnancov počas zápasov a uspeli sme v tom.

Teraz sa však koronavírusová situácia zmenila k horšiemu vo viacerých oblastiach, takže obmedzenia sú pochopiteľné.

Nie je však finančne možné hrať bez divákov," uviedol Heikki Hiltunen, predseda predstavenstva súťaže, ktorá sa doteraz hrala s obmedzeným počtom divákov na štadiónoch.

Vedenie súťaže verí, že situácia sa v najbližšom období stabilizuje a plánuje odohrať celú základnú časť. Nové termíny odložených duelov by mali oznámiť čoskoro.

V najvyššej fínskej súťaži pôsobí aj osem slovenských hokejistov - Filip Krivošík, Tomáš Záborský, Mário Grman, Matej Tomek (všetci SaiPa Lappeenranta), Pavol Skalický, Kristián Pospíšil (obaja Lukko Rauma), Michal Krištof, Patrik Rybár (obaja Kärpät Oulu).

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.