Šťastie, že nik nevypadne. Slováci odohrali najhoršie MS za posledných 15 rokov

Momentka z MS do 20 rokov 2022.

Šťastie, že nik nevypadne. Slováci odohrali najhoršie MS za posledných 15 rokov

Momentka z MS do 20 rokov 2022. (Autor: Andreas Robanser / Puckfans.at)
Momentka z MS do 20 rokov 2022.
Momentka z MS do 20 rokov 2022. (Autor: Andreas Robanser / Puckfans.at)
Šimon Čop|15. aug 2022 o 15:35

Púť slovenského tímu sa skončila skôr, ako sa čakalo.

EDMONTON. Bol to zmar. Napriek snahe chýbalo hokejové umenie. Nie, ani zápas proti Fínsku nepriniesol obrat na šampionáte.

Po prehre 3:9 Slováci ešte nevedeli a zrejme ani nečakali, že sa duel Česka s Lotyšskom skončí výhrou outsidera. Stalo sa a majstrovstvá sveta do 20 rokov sa už pre slovenských mladíkov minulosťou. Štvrťfinále si pozrú doma, ak budú mať chuť.

„Realita je niekedy krutá a bolí. Turnaj sa pre nás končí. Nastal čas na analyzovanie, prečo sme zlyhali,“ povedal tréner Ivan Feneš pre hockeyslovakia.sk.

„Rozhodli o tom naše výkony. Bolo to o nás, nie o súperoch. Hrali sme katastrofálne. V našej hre bolo veľa chýb, ktoré sa na takomto turnaji nemôžu stávať,“ dodal

Počnúc nezvládnutým záverom zápasu s Čechmi, cez zahanbujúci debakel s Kanadou, neschopnosť vyhrať nad Lotyšmi za tri body až po záverečnú jasnú prehru s Fínskom, Slováci by tento šampionát najradšej vymazali z pamäti.

Najhorší turnaj za pätnásť rokov

Na Slovensku nie sú fanúšikovia koniec v tejto fáze turnaja zvyknutí. Slovenskí reprezentanti nechýbali vo štvrťfinále MS hráčov do 20 rokov od zavedenia súčasného formátu svetového šampionátu v roku 2014.

Predtým sa zo skupiny nedostávali vždy, no mohol za to fakt, že z piatich mužstiev sa do ďalšej fázy prebojovali len tri. Ostatné hrali o záchranu. Lepší ako štvrtí v skupine boli Slováci naposledy v roku 2015.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu: