Radosť mladých Slovákov po víťazstve nad Lotyšskom.
Radosť mladých Slovákov po víťazstve nad Lotyšskom. (Autor: ANDREAS ROBANSER)
Boris Vanya|13. aug 2022 o 09:05 (aktualizované 13. aug 2022 o 10:37)

Slovenskí hokejisti hrajú v nedeľu večer proti Fínom.

EDMONTON, BRATISLAVA. Bol to kuriózny moment, ktorý neušiel ani pozornosti režiséra prenosu. Keď sa v závere predĺženia zápasu Slovensko - Lotyšsko na MS hráčov do 20 rokov ocitol v ďalšej veľkej šanci Adam Sýkora, slovenský útočník, presvedčený, že uspel, zdvihol ruky nad hlavu.

Týmto gestom na moment zmiatol aj spoluhráčov či trénera Ivana Feneša na striedačke. Radosť Slovákov bola predčasná, na výbuch pozitívnych emócií si ešte museli zopár minút počkať.

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov zdolala na šampionáte v Edmontone rovesníkov z Lotyšska 3:2 po nájazdoch a pred posledným zápasom v skupine má k postupu do štvrťfinále bližšie než jej súper.

Feneš: Hráči ukázali charakter

"Odohrali sme veľmi náročný zápas a sme veľmi radi, že sme ho zvládli, hoci až po nájazdoch. Verím, že práve toto víťazstvo nás naštartuje za lepším výsledkom na turnaji," vravel po zápase pre hockeyslovakia.sk tréner Feneš.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Sýkora zmiatol všetkých. Nechceme sa spoliehať na Čechov, tvrdí tréner Feneš