Slováci strieľajú góly do nesprávnej brány. Je to deprimujúce, vraví Ramsay

Craig Ramsay počas zápasu Slovensko - Kanada na MS v hokeji 2022.
Craig Ramsay počas zápasu Slovensko - Kanada na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Patrik Fotta|16. máj 2022 o 23:14

Tréner chválil brankára i presilovú hru.

HELSINKI. Po úvodnej tretine proti Kanade, po ktorej svietil na ukazovateli skóre stav 1:1, sa zdalo, že slovenskí hokejisti môžu favorita prekvapiť.

Vo zvyšných 40 minútach však už žiaden gól nepridali. Doplatili na to, čo im tréner Craig Ramsay vyčítal už v predošlých stretnutiach.

Po prehre 1:5 v treťom dueli skupiny A na MS v hokeji 2022 musel byť opäť kritický.

Z Helsínk

píše reportér Sportnet.sk Patrik Fotta.

"Vytvoríme si dobré príležitosti na skórovanie, ale nedokážeme ich využiť. Nevieme si pomôcť ľahkými gólmi," skonštatoval tréner Slovákov.

Prejavil však aj spokojnosť. Potešila ho veľmi dobre zahraná presilová hra, ktorú využil Samuel Takáč.

Budeme bojovať ďalej, vraví Ramsay

Obaja brankári – Adam Húska i Logan Thompson boli vyhlásení za najlepších hráčov svojich tímov.

"Mali niekoľko neuveriteľných zákrokov. Obaja boli skvelí," pochválil gólmanov Ramsay.

Ten si pri otázke ohľadne vlastných gólov len zhlboka povzdychol.

Domov»MS v hokeji 2022»Slováci strieľajú góly do nesprávnej brány. Je to deprimujúce, vraví Ramsay