Takto nemôžeme hrať, kajal sa Feneš. Česi rozhodli v predposlednej minúte

Momentka zo zápasu Slovensko - Česko na MS do 20 rokov 2022.
Momentka zo zápasu Slovensko - Česko na MS do 20 rokov 2022. (Autor: Andreas Robanser / Puckfans.at)
Šimon Čop|10. aug 2022 o 08:10

Slovensko nemá po úvodnom predstavení na MS do 20 rokov na konte ani bod.

EDMONTON. Slovenská hokejová reprezentácia nezvládla úvodný zápas majstrovstiev sveta do 20 rokov v kanadskom Edmontone. Všetky body z neho berie súper.

Úvodné stretnutie turnaja sa nieslo v duchu federálneho derby. Slováci čelili Čechom.

Na ich nešťastie sa strelecky jednoznačný, no gólovo veľmi tesný, zápas skončil výhrou súpera. Ešte dve minúty pred koncom bol pritom stav nerozhodný.

Tak, ako na prelome rokov, keď bol šampionát napokon zrušený, tak aj teraz vstúpilo Slovensko do turnaja prehrou.

Česi si proti slovenskému mužstvu upevnili pozitívnu bilanciu na juniorských majstrovstvách sveta.

Posledná konfrontácia krajín sa na MS do 20 rokov odohrala v roku 2016, keď Česi vyhrali tesne 2:0. Posledný zápas v play off sme mohli vidieť v roku 2015, keď Slovensko vo štvrťfinále vyhralo 3:0.

Druhé stretnutie na šampionáte odohrajú Slováci v noci zo štvrtka na piatok o polnoci stredoeurópskeho času proti favorizovanej Kanade.

Vyzeralo to na predĺženie

Slovensko predviedlo bleskový štart do stretnutia. Čechov slovenskí mladíci nahlodali rýchlymi dvomi gólmi.

Ako prvý sa presadil Servác Petrovský. Vo štvrtej minúte využil chybu súpera pri snahe o tlak, nabral rýchlosť, pred bránou si vynikajúcim spôsobom pokryl puk a vystihol aj snahu brankára o zákrok hokejkou.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Takto nemôžeme hrať, kajal sa Feneš. Česi rozhodli v predposlednej minúte