Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Hokej: Slovenskí olympionici prehrali s rakúskou reprezentáciou 3:5

TASR|7. feb 2001 o 08:05

Klagenfurt 6. februára (TASR) - Slovenskí hokejoví olympionici prehrali v priateľskom medzištátnom stretnutí v Klagenfurte s domácou reprezentáciou, pripravujúcou sa na olympijskú kvalifikáciu, 3:5.

Zverenci trénerov Jána Selveka a Vladimíra Šťastného nezachytili úvod stretnutia, keď už v 1. minúte inkasovali z hokejky Lukasa a po šiestich minútach prehrávali už dvojgólovým rozdielom. Mladí Slováci však nezložili zbrane a ešte v prvej tretine zásluhou Hujsu znížili. V 35. minúte útočník Trenčína Hanzal dokonca vyrovnal na 2:2, no o 28 s neskôr Ulrich zabezpečil rakúskemu tímu opäť vedenie. Slováci inkasovali v závere druhej tretiny ešte štvrtý gól a viťazstvo si už Rakúšania nenechali ujsť.

Rakúsko - Slovensko 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Góly: 1. Lukas, 6. Ressmann, 36. Ulrich, 39. Hohenberger, 44. Pilloni - 8. Hujsa, 35. Hanzal, 59. Paciga. Vylúčení 7:8, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, rozhodcovia Pichler a Reiner (obaja Rak.), 500 divákov.

Zostava SR: Križan (32. Kostúr) - Starosta, Kolba, Vantroba, Tabaček, Urban, Topoli, Gallo - Kukumberg, Liška, Hanzal - Pištek, Hudec, Tomas - Paciga, Trochta, Školiak - Kašša, Sabol, Hujsa

Hlas trénera slovenskej reprezentácie do 23 rokov Jána Selveka: "Vo vyrovnanom stretnutí sme doplatili hlavne na nevyužívanie šancí, navyše rakúskemu tímu dobre zachytal brankár. Z našej strany to bol iba priemerný výkon, chlapci rozhodne majú na viac. Rozhodujúcim zlomom v zápase bol tretí rakúsky gól, ktorý prišiel necelú pol minútu po našom vyrovnaní. Od tretej tretiny sme hrali iba na tri útoky, pretože Liškovi sa zlomila korčuľa."