Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Hokej: Slovenskí hokejisti odleteli do Švajčiarska testovať aj obranné systémy

TASR|8. feb 2001 o 22:32

Bratislava 8. februára (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti nabrali vo štvrtok predpoludním letecký kurz Schwechat - Ženeva s autobusovým prípojom do Lausanne. V známom švajčiarskom meste zohrajú v piatok prvý z dvoch medzištátnych zápasov proti domá

cej reprezentácii (19.30), druhá príprava na MS bude v nedeľu o 15.45 v Berne. Tréner Ján Filc disponuje s 21-členným kádrom s viacerými nováčikmi a jeho ambíciou je otestovať najmä dva herné systémy v defenzíve.

"Pri pokusoch o čo najlepšie výsledky budeme mať na zreteli otestovanie nových hráčov, ich adaptáciu do tímu, ale najmä vyskúšať si kolektívne dva obranné systémy. V tejto súvislosti zistíme schopnosť našich hráčov v oblasti invencie, ale i možnosti v presilovkách a oslabeniach. Konečné rezultáty sú síce pre nás otázkou prestíže, ale nebudeme sa pre ne obmedzovať v prípravnom zámere akcie. V mužstve sú kvalitatívne približne vyrovnané formácie, takže príležitosť predviesť svoje schopnosti dostanú všetci. Šancu dáme aj mladému brankárovi Hálovi, ktorého sme si vyskúšali v mužstve do 23 rokov. Ide nám o to, že popri predpokladanej dvojici na svetovom šampionáte Rybár - Lašák potrebujeme tretieho brankára s dobrou formou. A práve Hála v priebehu sezóny naznačil výrazný výkonnostný nárast."

Káder SR:

Brankári: Pavol Rybár (Slovan Bratislava), Miroslav Hála (Dukla Trenčín)

obrancovia: Roman Čech (HKm Zvolen), Andrej Novotný (HC Pardubice), Ladislav Čierny (HC České Budějovice), Tomáš Nádašdi (HC Košice), Radoslav Hecl (Slovan Bratislava), Ivan Majeský (Tampere), Martin Štrbák (HC Vsetín)

útočníci: Jaroslav Török, Ján Plch (obaja HKm Zvolen), Ján Pardavý, Ján Lipiansky (obaja HC Vsetín), Peter Pucher, Marek Uram (HC Znojmo), Miroslav Hlinka, Róbert Tomík (HC Karlovy Vary), Radovan Somík (HC Zlín), Ľubomír Hurtaj (Slovan Bratislava), Róbert Döme (HC Kladno), René Školiak (L. Mikuláš).