Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Hokej: Slovanisti rokujú o prestupe kanadského hráča, zostávajú Kuľha i Kolba

TASR|15. jan 2001 o 21:33

Bratislava 16. januára (TASR) - Pre kluby hokejovej West extraligy bol pondelok 15. januára posledným možným dňom určeným pre prestupy hráčov.

Úradujúci majster HC Slovan Harvard Bratislva sa posilnil o obrancu Popradu Mareka Kolbu, ktorý podpísal zmluvu na dva a pol roka s opciou na ďalší rok a hosťovanie do konca sezóny predĺžil ďalší hráč ŠKP Martin Kuľha. "Momentálne rokujeme s anglickým klubom o prestupe kanadského hráča. Pokiaľ sa však rokovania neuzavrú, nechcem nič bližšie špecifikovať," povedal viceprezident Slovanu Maroš Krajči.

Do kádra vicemajstra HKm Zvolen sa z hosťovania v Banskej Bystrici vracia Milota Florián, z Košíc prichádza Gabriel Špilár výmenou za Petra Galla, do Nitry putuje Jiří Mifek. Pahulák, ktorý v uplynulých mesiacoch pôsobil na hosťovaní v Spišskej Novej Vsi, odchádza do Žiliny.

Z tímu HC ŠKP Poprad nikam neodcestuje brankár Miroslav Šimonovič, o ktorého mal eminentný záujem Zvolen, no k dohode s hráčom nedošlo. Pod Tatrami takisto zostáva obranca Juraj Kledrowetz, na ktorého si zase robili zálusk Košičania. "Jedinými zmenami je hosťovanie Martina Kuľhu, ktorý bude do 30. apríla na hosťovaní v Slovane a prestup Mareka Kolbu do toho istého klubu. V našom kádri zostane zase Andrej Kollár, ktorého služby si zatiaľ len pochvaľujeme," povedal prezident ŠKP Július Pažitný.

Bez väčších zmien v kádri bude v extralige pokračovať i hokejový klub spod hradu Matúša Čáka. Jediným odchodom z trenčianskeho tímu je hosťovanie Andreja Kmeča do konca sezóny v Dubnici.

Riaditeľ HC Košice Juraj Bakoš zhrnul preduzávierkovú situáciu v klubu slovami: "Poslednými transakciami bola výmena hosťovania so Zvolenom ohľadom hráčov Špilára a Gala, tým sa záležitosť prestupov u nás skončila.

Skaličania sa dohodli so Zvolenom na hosťovaní troch hráčov. "Za Krátkeho a Liptáka bude mať na strednom Slovensku dočasné pôsobisko Rostislav Vlach. Z Banskej Bystrice sme tiež na hosťovanie získali Dilíka," oznámil generálny sekretár záhorského extraligistu Jurík

Nováčik extraligy z Martina v posledných dňoch nezaznamenal výraznejšie posilnenie od návratu Róberta Kompasa z hosťovania v Šumperku a Miroslava Štefíka z vojenčiny v Senici.

Žiadne novinky v súvislosti s kádrom neohlásil ani manažér Liptovského Mikuláša František Füssi.