Tréner Košíc Dan Ceman.
Tréner Košíc Dan Ceman. (Autor: TASR - Pavel Neubauer)
Patrik Fotta|15. apr 2022 o 23:45

Rozhodnutie v závere ovplyvnilo zápas, tvrdí Dan Ceman.

BRATISLAVA. Záver piateho zápasu semifinálovej série medzi hokejistami Slovana a Košíc vzbudil opäť vášne.

V predošlom dueli sa cítil ukrivdený tréner Bratislavčanov Andrej Podkonický.

Toho nahneval verdikt rozhodcu, ktorý vylúčil Daniela Gachulinca a Košičania v presilovej hre strelili v poslednej minúte tretej tretiny víťazný gól.

Tentokrát mal ťažké srdce na rozhodcov kanadský tréner "oceliarov" Dan Ceman.

Po faule košického obrancu Eduarda Šedivého v 55. minúte zápasu na Slovanistu Andrewa Yogana bolo nariadené trestné strieľanie, ktoré Američan premenil.

Slovanisti si tesné vedenie postrážili a po víťazstve 3:2 získali postupový mečbal.

"Je to hanba, že zlé rozhodnutie v závere ovplyvnilo tento dôležitý zápas. Určite to nemalo byť trestné strieľanie. Boli tam normálne preteky o puk.

Zákrok Šedivého bol ledva na dvojminútové vylúčenie. Je to veľmi smutné, pretože zápas bol výborný," vravel v rozhovore pre RTVS Ceman.

Rusnák: Bolo to 50 na 50

Hokejový expert Ondrej Rusnák sa k spornému momentu následne vyjadril ešte počas živého prenosu v štúdiu.

"Faul to bol, to si treba priznať. Či to bolo na trestné strieľanie... Rozhodca má na rozhodnutie len jeden pokus.

Yogan sa pred košického obrancu dostával, ale zdalo sa mi, že boli na rovnakej úrovni. Bolo to 50 na 50," zhodnotil Rusnák.

Americký útočník, ktorý strelil dva góly bol hrdinom zápasu. Pred premeneným trestným strieľaním vyrovnával po peknej kombinácii "belasých" na 2:2.

Štvrtý zápas v košickej Steel Aréne pritom rodák z Coconut Creeku nedohral, keď ho tréner Podkonický posadil na lavičku pre nepresvedčivé výkony.

Momentka z piateho zápasu semifinále Tipos extraligy Slovan - Košice.
Momentka z piateho zápasu semifinále Tipos extraligy Slovan - Košice. (Autor: TASR - Pavel Neubauer)

"Nerád to robím nejakému hráčovi, že ho nechám sedieť. V Košiciach mal slabší zápas. Pred piatym duelom som s ním mal ráno míting, kde som mu povedal, čo od neho potrebujem," priznal Podkonický.

"Som veľmi rád za to, aký podal skvelý výkon. Jednoznačne ukázal, že je hráčom, ktorý prišiel do Slovana pre to, aby dával góly," dodal.

Haščák sa zranil

Yogan sa pri zranení kanoniera Marcela Haščáka presunul do elitnej formácie.

V úvodnej tretine sa Haščák odobral zo striedačky do kabíny. Pôvodne sa špekulovalo o probléme s výstrojom. Do druhej tretiny však opäť na chvíľu nastúpil, no po chvíli zamieril znova do kabín a duel nedohral.

"Marcel má nejaké zranenie. Zatiaľ nevieme, aké je to vážne. Skúsil hrať, ale nešlo to. Uvidíme čo s ním bude. Máme deň voľna. Jeho absencia by pre nás znamenala stratu," skonštatoval Podkonický.

Tréner Slovana nebol spokojný s premieňaním šancí svojho tímu.

"Celý zápas sme boli lepší, ale nedarí sa nám dávať góly. Mali sme tlak, ale netriafali sme bránu. Chýbalo nám šťastie.

Podarilo sa nám konečne ísť do vedenia, ale potom sme dostali najskôr náhodný gól a potom druhý po našej chybe. Chlapcov sme nabádali, aby stále dodržiavali systém a to nám napokon prinieslo úspech," zhodnotil duel Podkonický.

Séria bude pokračovať šiestym zápasom v nedeľu na ľade Košíc. Ak uspejú domáci vynútia si rozhodujúci siedmy duel v Bratislave.

V prípade, že sa podarí zvíťaziť Slovanu, postúpi do 11. extraligového finále.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Je to hanba, vravel tréner Košíc o nariadenom trestnom strieľaní