Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Hokej: Slovan Bratislava - MHC Martin 4:3 po predĺžení

TASR|15. feb 2001 o 09:21

Slovan Bratislava - MHC Martin 4:3 po predĺžení (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)

Góly: 8., 26. Kolník, 45. Rataj, 63. Kuľha - 52., 55. Riečičiar, 47. Paľov. Rozhodovali: V. Mihálik - Lokšík, Mášik, vylúčení: 2:4, presilovky: 0:1, striedanie: 45. Pištek za Melichárka, 53. bez Priechodského (Slovan), 2256 divákov

Riedko zaplnené tribúny videli v dohrávke 37. kola len priemerný hokej. Slovan síce viedol už 3:0, ale snaživí hostia nekapitulovali a v záverečnej tretine sa zaslúžili o dokonalý zvrat. Aj za nepriaznivého stavu mali niekoľko dobrých streleckých príležitostí, lenže prekonať Rybára v prvých dvoch tretinách bolo nad ich sily. Ako premieňať šance im v 8. a 26. minúte ukázal Kolník, keď sa ocit sám pred Pisárom a rutinérsky zakončil. V úvode poslednej tretiny Slovan nevyužil 94 sekundovú presilovku o dvoch hráčov, no po treťom Ratajovom góle, sa jeho hráči upokojili. V obrane sa dopúšťali množstva chýb, čo hostia troma gólmi dokonale potrestali. A keby v 56. minúte Macho sám pred Rybárom neváhal so strelou, mohli Martinčania dokonca v riadnom hracom čase aj vyhrať. Predĺženie trvalo len tri minúty, keď Kuľha dal rozhodujúci štvrtý gól.